Wioślarki i wioślarze zdobyli łącznie 10 medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które obyły się 19-21 lipca w Kruszwicy Wioślarze i wioślarki pozują do grupowego zdjęcia w różowo-niebieskich koszulkach promujących województwo kujawsko-pomorskie. Część osób stoi, a część przyklęka na jedno kolano. Dwie osoby trzymają długie wiosła Sport

Dziesięć wioślarskich medali

Zawodniczki i zawodnicy sekcji wioślarskiej AZS UMK zakończyli Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kruszwicy z dziesięcioma medalami na koncie. Sportowe umiejętności zapewniły im wysokie miejsca zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i generalnych.

Na starcie torów wioślarskich na jeziorze Gopło stawiło się blisko 500 zawodników z 37 klubów. W kategorii młodzieżowej rywalizowano na dystansie 2 km; młodzicy A mierzyli się z rywalami na dystansie 1,5 km, a młodzicy z grupy B mieli do pokonania 500 metrów.

W kategorii dwójki podwójnej kobiet wagi lekkiej złoto wywalczyła Julia Weiwer, studentka turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, która w tej konkurencji płynęła razem z Amelią Pawłowską. Drugie złoto dla reprezentacji UMK zdobył Kacper Polański, student bezpieczeństwa wewnętrznego. Razem z Martinem Weichahausem zdeklasował konkurencję w dwójce podwójnej mężczyzn wagi lekkiej. Kinga Stałęga (studentka medioznawstwa na UMK) przywiozła ze sobą kolejne dwa złote krążki. Jeden z nich zdobyła razem z Wiktorią Lewandowską w dwójce kobiet bez sternika. Kolejny trafił w jej ręce dzięki najlepszemu wynikowi drużyny czwórki kobiet bez sternika, w której wystartowała razem z Julią Hakobyan (studentka zarządzania na UMK), Dominiką Gałką (studentka psychologii UMK) i Wiktorią Lewandowską. Piąty złoty medal dla reprezentacji UMK wywalczyła czwórka kobiet ze sternikiem w składzie: Dominika Gałka, Weronika Lipertowicz (studentka sportu i wellness na UMK), Julia Weiwer, Wiktora Lewandowska i Tomasz Skurzyński.

Ze srebrnego medalu mogą cieszyć się zawodnicy czwórki mężczyzn ze sternikiem: Mateusz Kozłowski (student chemii na UMK), Igor Osiński, Bartłomiej Radkowski i Kacper Polański wraz ze sternikiem Tomaszem Skurzyńskim. Na drugim miejscu podium stanęły także Julia Hakobyan, Kinga Stałęga, Julia Weiwer i Amelia Pawłowska, które wystartowały w konkurencji czwórki podwójnej kobiet.

Do worka z medalami dorzuciły się jeszcze Julia Hakobyan i Dominika Gałka. W konkurencji dwójki kobiet bez sternika uplasowały się na trzecim miejscu.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw drużyna UMK zajęła drugie miejsce, żeńska drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium, a męska zakończyła zmagania zajmując piątą lokatę.

Prócz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kruszwicy odbyły się również Mistrzostwa Polski Młodzików, gdzie wśród medalistów znaleźli się wychowankowie AZS UMK Toruń. Wyniki można sprawdzić na stronie pztw.pl.

Skok na podium

Wicemistrzyni kolarskiego toru

Gotowi na Paryż

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film