W tym roku w sesji wiosennej egzamin odbył się 24 lutego Kilka osób w odzieży medycznej. Jeden człowiek notuje coś w dużym zeszycie, a drugi trzyma zamknięty zeszyt pod pachą. Nauki przyrodnicze

Egzamin lekarski na piątkę

Studenci i absolwenci kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK, którzy po raz pierwszy przystępowali do Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK), najlepiej w Polsce poradzili sobie w jego wiosennej edycji. W ogólnym zestawieniu nasi medycy zajęli drugie miejsce.

Do egzaminu przystąpiło 367 studentów i absolwentów Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, w tym 213 po raz pierwszy. Lekarski Egzamin Końcowy zdały 364 osoby, a średni wynik osiągnięty przez wszystkich zdających z CM to 168,62 pkt. Lepiej pod tym względem wypadły tylko osoby reprezentujące Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Z kolei młodzi lekarze z Collegium Medicum, którzy przystąpili do egzaminu po raz pierwszy, osiągnęli najlepszy wynik w Polsce, zdobywając średnio 169,19 pkt.

Lekarski Egzamin Końcowy (LEK) jest egzaminem państwowym koniecznym do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Do egzaminu przystąpiło w całym kraju 9818 osób, uzyskując średnio 163,5 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 194, a minimalny 52 punkty. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 197. Limit punktów wymaganych do zaliczenia testu wyniósł 111.

LEK odbywa się wiosną i jesienią. W tym roku w sesji wiosennej egzamin odbył się 24 lutego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Centrum Egzaminów Medycznych: https://www.cem.edu.pl/lep_s.php

Kognitywistyka z certyfikatem

Siła naukowa potwierdzona rankingiem

Grant na badania Svalbardu