Wniosek przygotowali pracownicy CPATT: mgr Justyna Łaskowska, mgr Aleksandra Kalocińska-Szumska, mgr Adrianna Czarnecka, mgr inż. Jakub Szczepkowski przy wsparciu naukowym prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej oraz dr hab. Hanny Solarczyk-Szwec, prof. UMK. Życie kampusu

Grant na rozwój innowacji

Projekt "Akademia Liderów Innowacji - pilotaż" opracowany przez Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK otrzymał grant w ramach ministerialnego programu "Nauka dla Społeczeństwa".

W tegorocznej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki zakwalifikowano do finansowania 33 projekty, których celem jest budowanie współpracy między instytucjami nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej. Wsparcie dla zgłoszenia z UMK wyniosło 567 720,50 zł.

Projekt "Akademia Liderów Innowacji - pilotaż" skierowany jest do społeczności akademickiej UMK oraz otoczenia społeczno-gospodarczego Uniwersytetu i ma przyczynić się do podniesienia jakości i przełomowości badań naukowych. W ramach przedsięwzięcia przewidziano realizację sześciu innowacyjnych grantów badawczych przy wsparciu doświadczonych mentorów. W większości poświęcone będą one naukom humanistycznych, co wpłynie pozytywnie na stymulowanie innowacji w tym obszarze.

"Akademia Liderów Innowacji – pilotaż" zakłada organizację cyklu szkoleń dla studentów, doktorantów, naukowców oraz brokerów innowacji, a także warsztatów Design Thinking oraz spotkań z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego, co pomoże w identyfikacji obszarów podatnych na wdrożenie rozwiązań naukowych. Zostanie przy tym opracowany model implementacji społecznych w obszarze nauk humanistycznych.

Autorami wniosku są pracownicy CPATT: mgr Justyna Łaskowska, mgr Aleksandra Kalocińska-Szumska, mgr Adrianna Czarnecka, mgr inż. Jakub Szczepkowski przy wsparciu naukowym prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej oraz dr hab. Hanny Solarczyk-Szwec, prof. UMK.

Tydzień z przedsiębiorczością

YUFE Talk Show: wizja silnej marki