Prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz i dr Anna Ilnicka są założycielami spółki IN-MIT Kolaż dwóch zdjęć portretowych prof. Jerzego Łukaszewicza i dr Anny Ilnickiej Nauki przyrodnicze

Grant na spółkę

Uniwersytecka spółka spin-off IN-MIT otrzymała dofinansowanie w konkursie "Granty na Eurogranty" Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Spółka Instytut Nowych Materiałów i Technologii IN-MIT powstała w 2016 r. i zajmuje się badaniami przemysłowymi oraz pracami wdrożeniowymi w zakresie nowych materiałów elektrodowych do elektrochemicznych magazynów i generatorów energii, ma na koncie pięć patentów w tym zakresie. Założycielami i współwłaścicielami spółki są dr Anna Ilnicka z Wydziału Chemii i prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii.

W październiku 2021 r. spółka IN-MIT przygotowała i złożyła wniosek w konkursie Komisji Europejskiej EIC Accelerator Open pt. "Good bye platinum". Wniosek został zakwalifikowany do finału oraz do przygotowania pełnej wersji wniosku. Grant PARP jest przeznaczony na przygotowanie pełnego studium wykonalności i złożenia aplikacji finalnej. Uniwersytecka spółka spin-off IN-MIT otrzymała 280 060 zł.

W przygotowaniu wniosku o grant PARP spółka IN-MIT korzystała z pomocy spółki celowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Startova.pl kierowanej przez dr Marlenę Krohn.

Lista wszystkich finansowanych projektów

W konkursie "Granty na Eurogranty" beneficjentami mogą zostać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, których siedziba lub oddział znajduje się w Polsce. Jego laureaci mogą starać się o zdobycie grantu w ramach programu UE, w szczególności: Horyzont Europa, Kreatywna Europa, LIFE oraz w ramach innych programów zarządzanych centralnie przez Komisję Europejską, w tym Social Prerogative and Specific Competencies Lines czy Single Market Programme. W tej edycji wsparcie uzyska 56 firm na łączną kwotę 11,5 mln zł.

Docenione przez PAN

YUFE matchmaking - razem po grant

"Polonez" dla trojga

Miliony na badania