Dr Joanna Płotnikowska z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, jedna z czworga laureatów z UMK, na realizację swojego projektu otrzyma 877 372 zł Nauki społeczne

Grantowe sukcesy w SONATINIE

W ósmej edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki SONATINA młodzi naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymali cztery granty na realizację swoich badań. Łącznie na projekty z UMK przyznano ponad trzy miliony złotych.

SONATINA to konkurs, w którym młodzi badacze i badaczki otrzymują wsparcie finansowe na realizację swoich projektów. Dzięki grantom mogą prowadzić badania podstawowe i aplikacyjne. Warunkiem, który muszą spełnić, jest zatrudnienie na pełny etat w jednostce naukowej w Polsce innej niż ta, w której uzyskali stopień doktora. Podczas realizacji projektu kierownik grantu musi również odbyć staż zagraniczny trwający od 3 do 6 miesięcy, który pozwoli mu na zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia w wysokiej jakości ośrodkach naukowych. Projektami mogą kierować osoby, które otrzymały stopień doktora między 1 stycznia 2021 r. a 30 czerwca 2024 r.

Z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu granty NCN otrzymali:

W ósmej edycji konkursu SONATINA młodzi naukowcy złożyli 236 wniosków, a finansowe wsparcie otrzyma 35 projektów. Więcej informacji oraz wszystkich laureatów można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Dwie badaczki ze Stypendium Lanckorońskich

Młodzi i wybitni