Wnioski w konkursie SONATINA mogli składać naukowcy, którym nadano stopień naukowy doktora w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 30 czerwca 2023 r. Znak nawigacyjny na kampusie UMK. W lewym górnym rogu widnieje logo Narodowego Centrum Nauki Życie kampusu

Granty dla młodych

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu SONATINA 7. Wśród laureatów znalazło się dwoje naukowców, którzy będą realizować swoje badania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

SONATINA to konkurs, dzięki któremu młodzi badacze i badaczki otrzymują wsparcie finansowe na realizację swoich dwu- i trzyletnich projektów. Dzięki grantom mogą prowadzić badania podstawowe, aplikacyjne lub zatrudnić się na pełen etat w jednostce naukowej innej niż ta, w której uzyskali stopień doktora. Podczas realizacji projektu kierownik musi również odbyć staż zagraniczny trwający od 3 do 6 miesięcy, który pozwoli mu na zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia w wysokiej jakości ośrodkach naukowych.

Swoje badania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu będą prowadzić:

W ostatniej edycji konkursie SONATINA złożono 185 wniosków na łączną kwotę niemal 150 mln zł. Ostatecznie eksperci do finansowania rekomendowali 38 projektów, a NCN przeznaczył na ten cel ponad 32 mln zł.

Lista wszystkich laureatów

W profesorskim gronie

Kto ma przewagę w mediach?

Obierz kurs na języki

UMK w rankingu Webometrics