Życie kampusu

Granty dla Poradni Studenckich YUFE

Rozpoczął się nabór wniosków do nowego programu grantowego dla Poradni Studenckich YUFE działających na UMK. Program ma na celu zaoferowanie poradniom finansowego wsparcia na organizację wydarzeń o charakterze dydaktycznym dla lokalnej społeczności.

Dzięki dofinansowaniu poradnie zyskają możliwość realizacji większych przedsięwzięć, takich jak kursy i szkolenia dla mieszkańców i mieszkanek Torunia i okolic czy warsztatów dla dzieci i młodzieży szkolnej. Dodatkowa forma wsparcia da również możliwość szerszego budowania połączenia z lokalną i regionalną społecznością.

Dotacja jest odpowiedzią na rosnące zaangażowanie poradni w działania społeczne. Dzięki nowej formie wsparcia, poradnie zyskają możliwość wyjścia poza wirtualne konsultacje i zaoferowania mieszkańcom bezpośredniego kontaktu oraz udziału w różnych wydarzeniach edukacyjnych.

O dofinansowanie w imieniu poradni może starać się jej koordynator/koordynatorka. W roku akademickim 2024/2025 nabór wniosków potrwa do 15 listopada 2024 r., z możliwością otwarcia kolejnego naboru w drugim semestrze, w miarę dostępności środków.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie: https://poradnie.umk.pl/pages/dla_koordynatorow/

Sieć Poradni Studenckich YUFE na UMK została stworzona w 2021 r. z myślą o zacieśnianiu więzi uczelni z otoczeniem społecznym. Zaangażowane w ich działalność osoby studiujące, pod merytoryczną opieką kadry naukowej, dzielą się zdobytą na uniwersytecie wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na pytania mieszkańców i mieszkanek, szkoląc, służąc bezpłatną poradą i wsparciem merytorycznym. Pytający mogą zachować anonimowość.

Więcej na temat działalności Poradni Studenckich YUFE na UMK:  https://poradnie.umk.pl/pages/main_page/

Więcej o YUFE https://www.umk.pl/yufe/

Uniwersytet społecznie zaangażowany