Zwycięskim biznesem okazała się WyPSIEkarnia Marty Saldat, zajmująca się produkcją zdrowych przysmaków dla psów Życie kampusu

Gwiazda akademickich startupów

Marta Saldat z Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Academia Copernicana została laureatką konkursu Copernicus Startup Stars. Jurorzy docenili jej pomysł na biznes – WyPSIEkarnię.

Wyróżnienia w konkursie zdobyły: Core Survival – pomysł na szkolenia survivalowe dla różnych grup odbiorców oraz What the City! - pomysł na aplikację ułatwiającą korzystanie z atrakcji miejskich.

Zwycięskie projekty wyłoniono z dziesiątki pomysłów, które dotarły do finału tej edycji.

Konkurs Copernicus Startup Stars, organizowany przez Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK w ramach programu Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza, skierowany jest do studentów i doktorantów UMK, którzy mają gotowy pomysł na biznes lub już prowadzą innowacyjną firmę rejestrowaną nie dłużej niż 24 miesiące, prowadzą jednoosobową działalność rejestrowaną lub nierejestrowaną bądź są wspólnikami w spółce cywilnej lub w spółce kapitałowej kapitałowej spin-off UMK i posiadają przynajmniej 20 proc. jej udziałów. Projekty, które dotrą do finału, mogą liczyć na wsparcie specjalistów, a zwycięzcy i wyróżnieni otrzymują nagrody finansowe. Więcej informacji o konkursie

W ekosystemie nauki i biznesu

Innowacyjny wpływ na biznes

Startup w podróży