Imponująca forma kolarek

— UCS UMK

Znakomity występ studentek UMK w Toruniu w International Piceno Sprint Cup-Memorial Alfonso Ceci oraz 3rd. Grand Prix Cita'di Ascoli!

W Ascoli Piceno zorganizowano kolejną edycję International Piceno Sprint Cup-Memorial Alfonso Ceci. Memoriał ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i charakteryzuje wysokim poziomem sportowym uczestników. Podczas trzech dni zmagań (4-6 maja) przeprowadzono wyścigi we wszystkich kategoriach juniorskich oraz w kategorii OPEN o charakterze szybkościowym i wytrzymałościowym.

Barwy Polski reprezentowały w turnieju m.in. studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska. Pierwszego dnia rywalizacji rozegrano sprint mężczyzn i kobiet, omnium kobiet (wielobój – najnowsza dyscyplina olimpijska), a także scratch i wyścig punktowy mężczyzn. 6 maja zawodnicy zmagali się w rywalizacji w keirinie (rodzaj sprintu na torze). Dodatkowo organizatorzy przygotowali kobiece ściganie w scratchu i wyścigu punktowym, natomiast dla mężczyzn czekał omnium i jazda na czas. Rozegrane zostały też finały sprintu. Trzeciego dnia zmagań zarówno kolarki, jak i kolarze rywalizowali w omnium i sprincie.

Drugi dzień zawodów Memorial Alfonso Ceci / International Piceno Sprint Cup (CL2) okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski. Rozegrano między innymi zmagania w omnium mężczyzn oraz wyścig punktowy i scratch kobiet. W obu konkurencjach triumfowały Polki. Mistrzowska passa nie opuściła studentki Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie – Karoliny Karasiewicz, która okazała się najszybsza w scratchu kobiet. Samotnie przecięła linię mety, deklasując rywalki.

W wyścigu punktowym równych sobie  nie miała również reprezentantka Polski - Daria Pikulik, która zwyciężyła z dorobkiem 46 punktów. Drugą pozycję zajęła Martina Alzini (Włochy, 19 punktów), a trzecia linię mety przecięła  Karolina Karasiewicz (17 punktów). Tuż za podium uplasowała się studentka Wydziału Nauk Biologicznych u Weterynaryjnych -  Patrycja Lorkowska (13).

Karolina Karasiewicz wysoką formę prezentowała do końca kolarskich zmagań Memorial Alfonso Ceci / International Piceno Sprint Cup (CL2). W omnium kobiecym studenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zajęła 4. miejsce.

Oprócz wyścigów w ramach Memorial Alfonso Ceci / International Piceno Sprint Cup na tym samym torze kolarskim 6 maja rozegrano również 3rd. Grand Prix Cita'di Ascoli. Nasze studentki podjęły się ponownej rywalizacji w omnium (scratch, temporunda, wyścig eliminacyjny, wyścig punktowy). Karolina Karasiewicz zajęła 4. miejsce, a jej klubowa koleżanka – Patrycja Lorkowska uplasowała się na pozycji 8.

Start w Ascoli Piceno to znakomity pokaz dyspozycyjności Karoliny Karasiewicz, która wróciła do Polski z dwoma medalami (złoty i brązowy) a także podwójnym, solidnym 4. miejscem w omnium. Imponującą formą może pochwalić się również Patrycja Lorkowska – której do medalowej pozycji w wyścigu torowym zabrakło niewiele – uplasowała się na 4. miejscu rywalizacji, a podczas zmagań scratch zajęła 6. miejsce. Studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to czołowe zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific – Nestle Fitness Cycling Team.

Najszybsza w Tour de Lviv Region

Karolina Karasiewicz medalistką Mistrzostw Europy