Anja Ortodox zaśpiewała m.in. "Białą flagę" Republiki Kultura

Ku pamięci Obywatela G.C.

17 grudnia na deskach klubu Od Nowa wystąpią artyści, którzy oddadzą muzyczny hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu, liderowi zespołu Republika.

Koncert specjalny pamięci Grzegorza Ciechowskiego to wydarzenie cykliczne, które zostało zainicjowane w 2002 r., rok po śmierci artysty. W Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa", gdzie rodziła się Republika, każdego roku polscy muzycy udowadniają, że pamięć o Ciechowskim nie gaśnie. W ubiegłych latach na scenie pojawili się m.in.: Artur Rojek, Tymon Tymański, Jacek Bończyk, Natalia Przybysz i wielu innych. Od szóstej edycji koncertu (w 2007 roku) nazwiska zaproszonych gości utrzymywane są w tajemnicy, a publiczność poznaje wykonawców w momencie, gdy wchodzą na scenę.

W czasie koncertu wręczana jest Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Wyróżnienie przyznawane jest młodym twórcom za dokonania w minionym sezonie. Tegorocznym laureatem został związany z Gdynią przedstawiciel młodego pokolenia raperów - Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek.

Tegorocznym laureatem Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego został Szczyl

Kapituła doceniła autora i jego twórczość, która "jest dowodem niezwykłej dojrzałości i świadomości artystycznej wymieszanej ze świeżością nowej fali polskiego hip-hopu". Szczyl jest najmłodszym laureatem nagrody.

Bilety w cenie 100 zł (120 zł w dniu koncertu) można kupić stacjonarnie w kasie Od Nowy i na stronie https://goingapp.pl/wydarzenie/koncert-specjalny-pamieci-grzegorza-ciechowskiego-2022/grudzien-2022.

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Czarno-biały hołd

Artykuł zawiera galerię

Kasia Lins z Nagrodą Ciechowskiego