Na najwyższym stopniu podium stanął tyczkarz Sebastian Chmara Na najwyższym stopniu podium stanął tyczkarz Sebastian Chmara Sport

Lekkoatletyczny skok na podium

— UCS UMK
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce przyniosły studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wiele sukcesów. W skoku o tyczce złoto wywalczył Sebastian Chmara, a podwójnym Akademickim Mistrzem Polski został Adrian Brzeziński.

Największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polskich w Lekkiej Atletyce trwała od 20 do 23 maja w Bielsko-Białej. Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowali: Zuzanna Borzewska, Magdalena Kaczmarek, Kamila Skrzypnik, Adrian Brzeziński, Sebastian Chmara, Paweł Dąbrowski, Kacper Jankowski, Kacper Rudnik, Paweł Szpejna i Mikołaj Zięba. Reprezentacja mężczyzn uplasowała się na 4 lokacie w typie uniwersytetów.

Adrian Brzeziński, student kierunku biologia sądowa oraz uczestnik programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec, w swoim koronnym dystansie 200 m pokonał wszystkich przeciwników i ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 20:95 (wiatr +1,9), zdobywając złoto zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w typie uniwersytetów. W finałowym biegu na 100 m zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoto w typie uniwersytetów z czasem 10:40 (wiatr +2,9).

Sebastian Chmara, student prawa na UMK i uczestnik Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec, wygrał rywalizację w skoku o tycze, zdobywając tytuł Akademickiego Mistrza Polski z bardzo dobrym rezultatem 4,60 m. Równie znakomity start odnotował debiutujący na Akademickich Mistrzostwach Polski Kacper Rudnik, który w trójskoku zdobył 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z rezultatem 14:44 wygrał również klasyfikację uniwersytetów.

Mocna okazała się być również reprezentacja długodystansowców. Paweł Dąbrowski i Mikołaj Zięba świetnie poradzili sobie na dystansie 3000m. Paweł Szpejna, który na dystansie 1500m zajął 4 miejsce w typie uniwersytetów, niezawodny okazał się również na dystansie 800 m, który zakończył z rezultatem 1:56:54. Taki wynik pozwolił mu zająć 13 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 7 w typie uniwersytetów.

Reprezentacja kobiet poradziła sobie równie dobrze. Zuzanna Borzewska uzyskała w biegach eliminacyjnych na dystansie 100m czas 11:99 (wiatr +2,9), a w finale B na tym samym dystansie uplasowała się na 6 pozycji. Jej start na dystansie 200m przyniósł nowy rekord życiowy: 25:25 (wiatr -1,0). Magdalena Kaczmarek reprezentowała barwy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na dystansie 400m przez płotki, a jej koleżanka Kamila Skrzypnik w skoku w dal uplasowała się na 9 miejscu w typie uniwersytetów.