Atmosferę nadchodzących świąt studenci i studentki mogli poczuć, dekorując choinkę i poznając tradycyjne świąteczne przysmaki Studentka pokazuje własnoręcznie ozdobioną bombkę choinkową Życie kampusu

Międzynarodowe święta

Własnoręczne tworzenie ekologicznych bombek, wspólne dekorowanie choinki i degustacja świątecznych przysmaków złożyły się na program kiermaszu zimowego zorganizowanego dla zagranicznych studentów i studentek UMK.

Wydarzenie, które odbyło się 13 grudnia w sąsiedztwie Domu Studenckiego nr 8, adresowane buło do studentów i studentek z całego świata, którzy studiują w na UMK zarówno w ramach programu Erasmus+, jak i w trybie pełnocyklowym.

Uczestnicy zimowego kiermaszu mieli okazję własnoręcznie wykonać ekologiczną bombkę i ozdobić ją spersonalizowanym przesłaniem: wiadomością lub rysunkiem. Wśród międzynarodowych haseł, które trafiły na dekoracje znalazły się takie jak: "Feliz Navidad", "Dużo pierogów w nadchodzącym 2023 roku", "Iyi Noeller" czy  "Joyeux Noël".

Drzewko przy DS nr 8 zostało ozdobione ręcznie wykonanymi ekologicznymi bombkami ze spersonalizowanym przesłaniem

Podczas spotkania nie zabrakło także specjałów, które tradycyjnie znajdują się na świątecznym stole: pierogów i barszczu, a także rozgrzewającej herbaty z cytryną i goździkami.

Przedświąteczny kiermasz zorganizowany został przez Dział Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej, Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich we współpracy z Samorządem Studenckim UMK oraz Erasmus Student Network Toruń.

•  [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Przyjaciele na parkiecie

A może Erasmus+?

Międzynarodowo w kampusie UMK