Aneta Rygielska na ringu bokserskim obok sędziego i swojej przeciwniczki Sport

Mocne uderzenie na podium

Pięściarka z UMK Aneta Rygielska zdobyła brązowy medal podczas XVI Międzynarodowych Mistrzostw Śląska kobiet w boksie. W zawodach rywalizowało 139 zawodniczek z 16 krajów.

Na zawody, które odbyły się 6-11 września w Gliwicach, przyjechały reprezentantki Armenii, Cypru, Czech, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Szwecji, Słowacji, Szwajcarii, Serbii i Węgier. Jedną z polskich bokserek była Aneta Rygielska – studentka Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wicemistrzyni Europy z 2019 roku.

W swojej pierwszej walce studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pokonała reprezentantkę Węgier Lucę Hamori 4:1. Rygielska nie dała również szans na zwycięstwo niemieckiej zawodniczce. W ostatniej walce uległa reprezentantce Serbii, zdobywając - pomimo urazu łuku brwiowego - brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Śląska.

Młodzi wioślarze na podium

Srebro z Łukowicy