3 dłonie wyciągnięte w górę oraz kilka serc w kolorach niebieskim i żółtym (kolorach flagi Ukrainy) Życie kampusu

Piknik "Poznajmy się"

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Centrum Targowym Park (Szosa Bydgoska 3 w Toruniu) odbędzie się piknik pod hasłem "Poznajmy się" dla polskich i ukraińskich rodzin oraz wolontariuszy wspierających uchodźców. Podczas wydarzenia UMK zaprezentuje swoją ofertę pomocy Ukrainie.

Piknik potrwa w godz. 11:00-16:00, a w jego programie znajdą się m.in. gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne oraz degustacja ukraińskich potraw i święcenie pokarmów w związku z nadchodzącymi prawosławnymi Świętami Wielkanocnymi.

Obywatele Ukrainy będą mieli także możliwość skorzystania z punktów informacyjnych firm i instytucji, punktu nadania numeru PESEL oraz punktu szczepień. Przy stoisku UMK wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z informacjami na temat form pomocy oferowanych przez Uniwersytet, m.in. przestrzeni w Bibliotece Uniwersyteckiej przeznaczonej dla osób z Ukrainy, możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych oraz działalności Meeting Point.

Więcej informacji

У суботу 23 квітня 2022 року у Centrum Targowe Park (Szosa Bydgoska 3 у Торуні) відбудеться пікнік під гаслом «Давайте знайомитися» для польських і українських родин та волонтерів, які підтримують біженців. Під час цього заходу УМК представить свою пропозицію допомоги Україні.

Пікнік триватиме із 11:00 до 16:00, а в його програмі, зокрема, ігри та розваги для дітей, музичні виступи, дегустація українських страв та благословення продуктів у зв'язку із прийдешнім православним святом Великодня.

Громадяни України також зможуть скористатися з інформаційних пунктів фірм та установ, пунктом отримання номера PESEL та пунктом вакцинації. На стенді УМК усі бажаючі зможуть ознайомитися з інформацією про форми допомоги, які пропонує Університет, між іншим, із приязним простором у бібліотеці університету для осіб з України, можливістю користання із безкоштовних юридичних консультацій та із діяльністю Meeting Point.

Більше інформації

Pomoc prawna dla osób z Ukrainy

Studenci w walce z dezinformacją

Teatralna łączność z Ukrainą