Prof. Wojciech Polak Humanistyka i sztuka

Profesor Wojciech Polak z orderem

Prof. Wojciech Polak

Prof. dr hab. Wojciech Polak z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenie zostało przyznane naukowcowi z UMK za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i publicystycznej, za upowszechnianie wiedzy o najnowszej historii Polski.

Order Odrodzenia Polski ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Setna rocznica urodzin prof. Ingardena

Artykuł zawiera galerię