Grafika, na której jest komputer, okulary, telefon komórkowy, notatnik i dwie ręce Życie kampusu

Przeniesienie na UMK z ukraińskich uczelni

W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów ruszyła rekrutacja studentów z Ukrainy, którzy chcą kontynuować studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w trybie przeniesienia z uczelni ukraińskiej.

Oferta ta jest skierowana do wszystkich obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 r. Rejestracja na studia jest prowadzona przez stronę irk.umk.pl.

Chętni mogą zapisać się na jeden wybrany z oferty UMK kierunek studiów prowadzony w języku polskim lub angielskim. Studia w języku polskim są dla kandydatów bezpłatne, natomiast studia prowadzone w języku angielskim oferowane są na zasadach odpłatności.

Przeniesienie na Uniwersytet Mikołaja Kopernika wymaga rezygnacji ze studiów na uczelni ukraińskiej.

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.

У системі Онлайн регістрації кандидатів розпочався набір студентів з України, які бажають продовжити навчання у торуньскому Університеті Миколи Коперника шляхом переведення з українського вузу.

Пропозиція адресована усім громадянам України, які прибули до Польщі з 24 лютого 2022 року. Реєстрація на навчання здійснюється через сторінку irk.umk.pl.

Бажаючі можуть записатися на один напрямок навчання, обраний із пропозиції УМК, польською або англійською мовами. Навчання польською мовою для абітурієнтів є безкоштовним, а англійською мовою пропозиція є платною.

Перехід до Університету Миколи Коперника вимагає відмови від навчання в українському вузі.

Детальніше із заходами нашого університету, пов'язаними із війною в Україні, можна ознайомитися на сайті ukraina.umk.pl.

#studenciUKRAINIE - wolontariat bez granic

Finansowe wsparcie dla ukraińskiej społeczności UMK

Granty na start dla badaczy z Ukrainy

Zasady zarządzania kryzysowego