Kapitan drużyny Jakub Jagodziński nie krył radości ze zwycięstwa Sport

Przerwane Ogniwo na inaugurację

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
Kapitan drużyny Jakub Jagodziński nie krył radości ze zwycięstwa

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon koszykarze AZS UMK Transbruk w rozgrywkach 2. ligi. W sobotnie popołudnie w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego pokonali Ogniwo Szczecin 65:60.

Mecz od samego początku był niezwykle zacięty i wyrównany, a waleczność obu drużyn wpływała początkowo na skuteczność. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17. Druga część meczu należała do toruńskich akademików, którym po serii przechwytów m.in. Kacpra Lambarskiego udało się zdobyć 12-punktową przewagę. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 38:35 dla gospodarzy.

Po zmianie stron większą skutecznością w grze na tablicy oraz celnością popisali się zawodnicy Ogniwa Szczecin. Gości doprowadzili do prowadzenia w końcówce trzeciej kwarty i tylko celny rzut osobisty Damiana Chojnackiego uratował remis.

Choć w ostatniej części spotkania zawodnikom AZS UMK Toruń udawało się odskoczyć rywalom na 2-4 punkty, goście skutecznie niwelowali tę przewagę. Końcówka meczu należała jednak do naszych zawodników, którzy zwyciężyli 65:60.

W zespole trenerów Kamila Michalskiego i Macieja Deręgowskiego najlepszym zawodnikiem okazał się debiutujący w 2. lidze 15-latek – Paweł Sowiński, który zdobył 13 punktów, zanotował 4 zbiórki i 3 asysty. Jakub Dusza zdobył 11 punktów. Filarem pod tablicami okazał się Jakub Sowa, który zebrał 7 piłek, w tym 2 w ataku. Drugi z debiutantów Mateusz Kruszkowski zdobył 4 punkty, i 2 razy asystował.