Kapitan drużyny Jakub Jagodziński nie krył radości ze zwycięstwa Sport

Przerwane Ogniwo na inaugurację

Kapitan drużyny Jakub Jagodziński nie krył radości ze zwycięstwa

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon koszykarze AZS UMK Transbruk w rozgrywkach 2. ligi. W sobotnie popołudnie w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego pokonali Ogniwo Szczecin 65:60.

Mecz od samego początku był niezwykle zacięty i wyrównany, a waleczność obu drużyn wpływała początkowo na skuteczność. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17. Druga część meczu należała do toruńskich akademików, którym po serii przechwytów m.in. Kacpra Lambarskiego udało się zdobyć 12-punktową przewagę. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 38:35 dla gospodarzy.

Po zmianie stron większą skutecznością w grze na tablicy oraz celnością popisali się zawodnicy Ogniwa Szczecin. Gości doprowadzili do prowadzenia w końcówce trzeciej kwarty i tylko celny rzut osobisty Damiana Chojnackiego uratował remis.

Choć w ostatniej części spotkania zawodnikom AZS UMK Toruń udawało się odskoczyć rywalom na 2-4 punkty, goście skutecznie niwelowali tę przewagę. Końcówka meczu należała jednak do naszych zawodników, którzy zwyciężyli 65:60.

W zespole trenerów Kamila Michalskiego i Macieja Deręgowskiego najlepszym zawodnikiem okazał się debiutujący w 2. lidze 15-latek – Paweł Sowiński, który zdobył 13 punktów, zanotował 4 zbiórki i 3 asysty. Jakub Dusza zdobył 11 punktów. Filarem pod tablicami okazał się Jakub Sowa, który zebrał 7 piłek, w tym 2 w ataku. Drugi z debiutantów Mateusz Kruszkowski zdobył 4 punkty, i 2 razy asystował.

Zasady udostępniania treści

Galeria