Od początku prowadzenia zbiórek organizatorzy "WNoPiB dla WOŚP" przekazali na rzecz WOŚP już 185 436,26 zł Życie kampusu

Rekordziści w pomaganiu

Ponad 40 tys. zł zebrali w tym roku organizatorzy charytatywnej akcji "WNoPiB dla WOŚP". To kolejny rok z rekordową sumą. Dzięki zaangażowaniu Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi także ponad 5 tys. zł zebranych podczas licytacji czterech wyjątkowych aktywności.

Głównym hasłem tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były "Płuca po pandemii. Zbieramy dla dzieci i dorosłych". Do akcji na rzecz zdrowia przyłączył się również Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie. Organizatorzy "WNoPiB dla WOŚP" przygotowali turnieje sportowe i licytację. W czasie trwania akcji każdy mógł dołączyć do zbiórki dzięki wirtualnej skarbonce.

Wynik osiągnięty przez "WNoPiB dla WOŚP" po raz kolejny okazał się rekordowy. Łącznie sztab pod przewodnictwem dr. Wojciecha Peszyńskiego z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK zebrał 40 302,11 zł, a od początku prowadzenia zbiórek organizatorzy przekazali na rzecz WOŚP już 185 436,26 zł.

Tegoroczna zbiórka po raz kolejny okazała się być rekordowo wysoka
graf. Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK

W zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażował się również Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, proponując cztery naukowe wizyty w swoich ośrodkach. Każdą z nich można było licytować na stronie Allegro Charytatywni. Za najwyższą kwotę wylicytowano możliwość poruszenia serca wahadła Foucaulta w Instytucie Fizyki UMK. Zwycięzca zapłacił za tę możliwość 2025 zł. Nie mniejszą popularnością cieszyły się także pozostałe aukcje. Sesja obserwacyjna w Instytucie Astronomii w podtoruńskich Piwnicach została wylicytowana za 1725,01 zł. 810,01 zł zapłacił zwycięzca aukcji, która dotyczyła obserwacji chmury ultrazimnych atomów, a licytacja dnia w Centrum Nauk Technicznych zakończyła się na kwocie 565 zł.

Wielka orkiestra serc

Dzień na UMK