Gryf gitary na tle plakatu Toruń Blues Meeting Kultura

Spotkania z bluesem w Od Nowie

Już po raz 31. Toruń stanie się stolicą bluesa. 19 i 20 listopada w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbędzie się festiwal Toruń Blues Meeting.

Toruń Blues Meeting to wyjątkowy festiwal muzyki bluesowej, który odbywa się zawsze w przedostatni weekend listopada. Niezmiennie od lat do toruńskiej Od Nowy zjeżdżają w tym czasie fani tej muzyki z całego kraju. Ideą festiwalu jest prezentacja różnych form i stylów bluesa oraz połączenie młodości z doświadczeniem. Na scenie pojawiają się wykonawcy reprezentujący bluesa elektrycznego i akustycznego, boogie, jump, west coast, blues-rocka, country bluesa i oczywiście nieśmiertelnego bluesa chicagowskiego. Przez dwa wieczory na scenie można zobaczyć kilka zespołów z różnych zakątków świata, a każdego roku w festiwalowych koncertach bierze udział około 1500 osób.

W piątek od 19:00 na wystąpią: Limit i przyjaciele oraz Damian Luber Quartet z Polski, a także Luboš Bena & Prospektori ze Słowacji i wokalistka Trudy Lynn ze Stanów Zjednoczonych wraz z międzynarodową ekipą muzyków z Włoch, Niemiec i Turcji. W sobotę bluesa zagrają BR Band, Bluesferajna, Tortilla & Vesta Chawira oraz Tad Robinson Band.

Bilety dostępne stacjonarnie w klubie (pon.-pt. 10:00-16:00), w serwisie EmpikBilety.pl oraz aplikacji Going od 18 listopada 2021. Więcej informacji na stronie Toruń Blues Meeting.

Do tej pory na deskach Od Nowy występowali już tacy artyści jak Tadeusz Nalepa, Irek Dudek, Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Martyna Jakubowicz, Easy Rider, Kasa Chorych, Mira Kubasińska, Gang Olsena, Jan "Kyks" Skrzek, Obstawa Prezydenta, Blues Flowers, After Blues, Boogie Boys,  bluesmani z USA – Johny Winter, Stan Skibby, Mud Morgenfield, Keith Dunn, Carlos Johnson, John "Broadway" Tucker, Michael Roach, Guitar Crusher, Earl Green, Eric Sardinas oraz wykonawcy z Wielkiej Brytanii, Holandii, Japonii, Indonezji, Niemiec, Szwecji, Włoch, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Białorusi, a nawet z dalekiej Australii.

Materiał na sukces

20 lat międzyuczelnianej informatyzacji

UMK w Tygodniu Tolerancji

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film