Razem z Kacprem Polańskim (po lewej) na podium stanęli także Adam Bujnowski (złoto) i Łukasz Zub (brąz) Trzech mężczyzn stoi na podium ustawionym na plaży. Za nimi stoją żagle reklamowe, a w tle widać także morze Sport

Srebro znad morza

Kacper Polański, student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, został wicemistrzem Pucharu Polski w sprincie w wioślarstwie morskim. Zawody odbyły się w miniony weekend w Sopocie.

Trasa wyścigu w wioślarstwie morskim obejmuje zarówno pływanie, jak i bieg od startu do linii brzegowej, a następnie do mety. W wodzie zawodnicy muszą przewiosłować ok. 500 metrów, a szczegółowe zasady określa regulamin. Zadaniem wioślarzy jest przepłynięcie toru slalomem między bojami i nawrócenie za ostatnią przeszkodą. W ubiegłym roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że wioślarstwo morskie (sprint wioślarski) ostanie włączony do programu Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.

Srebrny medal Kacpra Polańskiego w Pucharze Polski to rezultat finałowego biegu w konkurencji C1xMA, gdzie osiągnął czas 02:38,64. Zawodnika AZS UMK Toruń prześcignął jedynie reprezentant GKW Drakkar, który na metę dotarł z czasem 02:28,95. Trzecie miejsce na podium zajął zawodnik UKS MOS Ełk, który zakończył wyścig w czasie 02:48,36.

Kacper Polański reprezentował klub także w konkurencjach C2xKJ/MJ i C2xKA/MA razem z Pauliną Ziętarską. W finale zajęli ostatecznie piąte miejsce.

Pełna klasyfikacja

Kacper Polański - polski wioślarz występujący w barwach AZS UMK Toruń. Student bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK i uczestnik Programu Kariera Dwutorowa. Zdobywca złota w dwójce podwójnej mężczyzn wagi lekkiej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski (2024) oraz srebrny medalista w klasyfikacji uniwersytetów Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie (2024). Wicemistrz Pucharu Polski w wioślarstwie morskim (2024). Wyróżniony stypendium marszałka województwa kujawsko-pomorskiego (2024) oraz prezydenta Torunia (2024).

Mamy medal w Paryżu!

Trening czyni mistrza

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Siedem razy na podium