Adrian Brzeziński, student biologii sądowej na UMK Adrian Brzeziński, student biologii sądowej na UMK Sport

Studenci UMK w składzie reprezentacji

W składzie reprezentacji Polski na 5. World Athletics Relays – Silessia 2021 znalazło się dwoje studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Adrian Brzeziński oraz Kinga Gacka.

World Athletics Relays  to bardzo prestiżowa impreza lekkoatletyczna, która w tym roku odbędzie się na Stadionie Śląskim 1 i 2 maja 2021 r. Będzie to pierwszy sprawdzian w sezonie olimpijskim, a najlepsze zespoły w biegach rozstawnych 4x100 m oraz 4x400 m uzyskają kwalifikację do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz zaplanowanych na lipiec 2022 r. Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene (Oregon).

W tak ważnym wydarzeniu nie zabranie uczestników programu kariery dwutorowej student-sportowiec UMK. Adrian Brzeziński na co dzień student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych na kierunku biologia sądowa, zawodnik MKL Toruń,  będzie reprezentował Polskę w sztafecie 4x100 m oraz 4x200 m. Natomiast Kinga Gacka zawodniczka BKS Bydgoszcz – studentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK na kierunku fizjoterapia, wystartuje w biegu rozstawnym MIX na dystansie 4x400 m.

Uczestnicy programu kariery dwutorowej student-sportowiec UMK reprezentują wysoki poziom sportowy, a ich osiągnięcia widoczne są nie tylko na arenie krajowej.

Nasi studenci z powodzeniem studiują na różnych kierunkach, a także biorą czynny udział w życiu akademickim. Nie zabrakło ich również podczas Inauguracyjnego Tygodnia Uniwersyteckiego Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Osobistego. Rozmowę z studentami: Adrianem Brzezińskim, Patrycją Lorkowska i Julią Walczak można znaleźć tutaj:

Naukowcy, artyści i sportowcy ze stypendiami

Medaliści Mistrzostw Polski

Z UMK do reprezentacji Polski