Łukasz Żebrowski Łukasz Żebrowski Sport

Z UMK do reprezentacji Polski

Łukasz Żebrowski z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego został zaproszony na zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu przed eliminacjami do Mistrzostw Europy 2022. Będzie pełnił funkcję asystenta trenera.

Wykładowca UCS podczas zgrupowania kadry seniorskiej oraz dwumeczu z Portugalią będzie pełnił funkcję asystenta trenera. Futsalowa reprezentacja Polski pod wodzą Błażeja Korczyńskiego i Łukasza Żebrowskiego rozpocznie drugą fazę eliminacji do Mistrzostw Europy 2022 meczem Portugalią w Mafrze 29 stycznia. Broniący tytułu Portugalczycy drugi mecz rozegrają 3 lutego w Łodzi.

Łukasz Żebrowski jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. W swojej bogatej karierze sportowej był częścią Pogoni Szczecin oraz reprezentacji Polski w futsalu. Jako kadrowicz rozegrał ponad 60 meczów. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską w Szczecinie i Toruniu. Obok zdobytych z zespołami szczecińskiej Pogoni i FC Toruń srebrnych i brązowych medali Mistrzostw Polski w futsalu, dwukrotnie był laureatem plebiscytu Trener Roku Futsal Ekstraklasy. Jako asystent w Uniwersyteckim Centrum Sportowym ma na swoim koncie trenerskim sukcesy międzynarodowe. Poprowadził Reprezentację Polski U-19 do sukcesu w Mistrzostwach Europy w 2019 roku w Rydze, gdzie młodzi futsaliści zajęli 3. miejsce.

Ze świata sportu akademickiego

Sportowy jubileusz: AZS kończy 75 lat!

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące na podium

Nawiąż międzynarodowe przyjaźnie