Studenci i studentki, którzy chcą złożyć wniosek o stypendium ministra, powinni zgłosić się do odpowiednich koordynatorów do 10 października Studentka pokazuje coś na ekranie telefonu swojej koleżance i koledze. Życie kampusu

Stypendia ministra

Studentki i studenci mogą już składać wnioski o przyznanie stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Do 10 października osoby, które chciałyby wnioskować o stypendium ministra, powinny zgłosić się do odpowiednich koordynatorów uczelnianych za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej z konta pocztowego na serwerze uniwersyteckim. Koordynatorami uczelnianymi są:

Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, nazwę kierunku studiów, telefon kontaktowy oraz login do konta w systemie OSF.

Etapy aplikacji i terminy

Jednym z warunków ubiegania się o stypendium ministra jest zaliczenie poprzedniego roku studiów i uzyskanie wpisu na kolejny rok (w związku z czym nie są nim objęte osoby przyjęte na I rok studiów pierwszego stopnia lub I rok studiów jednolitych magisterskich). Należy także pamiętać, że średnia ocen ze studiów nie jest punktowana; ważne są wyłącznie znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami lub znaczące osiągnięcia sportowe.

Szczegółowa procedura składania wniosków na UMK jest określona zarządzeniem Rektora UMK Nr 199 z dnia 25 września 2020 r. w sprawie przyznawania stypendium ministra dla studentów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (Biuletyn Prawny UMK z 2020 r. poz. 325).

Dodatkowe informacje i niezbędne dokumenty

Więcej informacji na temat stypendiów ministra nauki na rok akademicki 2024/2025 można znaleźć na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czas na wnioski o stypendia

Nowy rok akademicki rozpoczęty!

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Nagrody dla najlepszych na UMK

Nagroda za doktorat o kobietach