Zdobywczynie złotych, srebrnych i brązowych medali w jeździe drużynowej Sport

Sukces na dwóch kółkach

— UCS UMK

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozgrywane w Godzieszach Wielkich zakończyły się sukcesem studentek i studentów reprezentujących Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zawody rozgrywały się w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior, U23 i elita, a wzięło w nich udział prawie 500 kolarzy z całego kraju. Zwycięską passę naszych reprezentantek rozpoczęła Karolina Karasiewicz, która wraz z Karoliną Kumięgą wywalczyła złoty medal elity kobiet w dublecie. Drugie miejsce również przypadło reprezentantkom toruńskiego klubu - Aureli Nerlo i Dorocie Przęzak, które dotarły na metę 51 sekund później. Tuż za podium uplasowała się nowa uczestniczka Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec - Natalia Krześlak, studentka komunikacji i psychologii w biznesie.

Studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mogą poszczycić się również świetnym wynikiem w jeździe drużynowej na czas. Zespół w składzie Karolina Karasiewicz (bezpieczeństwo wewnętrzne), Patrycja Lorkowska (sport & wellness), Aurela Nerlo i Dorota Przęzak (pedagogika) sięgnęły po tytuł mistrzowski elity kobiet. Podium tej konkurencji uzupełniły koleżanki z klubu.

Nie zabrakło szczęścia również w męskiej rywalizacji. Nowy student UMK i uczestnik Programu Kariery Dwutorowej Adam Woźniak (automatyka i robotyka) zdobył w sumie 3 brązowe medale: w kategorii elita w jeździe drużynowej, w kategorii U23 w jeździe drużynowej oraz w kategorii U23 jazda dwójkami.

Przerwane Ogniwo na inaugurację

Artykuł zawiera galerię