Jedną z pierwszych imprez w programie Tygodnia Różnorodności był Piknik równości, który 21 czerwca odbył się w sąsiedztwie Wydziału Chemii Życie kampusu

Tydzień Różnorodności na UMK

Tolerancja, równość i inkluzywność to idee tegorocznego Tygodnia Różnorodności na UMK. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-30 czerwca, a w programie przewidziano szereg spotkań o charakterze naukowym i integracyjnym, których celem jest budowa otwartej, wielokulturowej wspólnoty Uniwersytetu.

Tydzień Różnorodności współtworzyć będzie kilka jednostek i podmiotów UMK oraz organizacje pozarządowe, m.in. Pracownia Badań nad Obcością i Wykluczeniem działająca przy Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK, Wydział Humanistyczny UMK, pełnomocniczka ds. równego traktowania - dr hab. Aleksandra Derra, prof. UMK, Uniwersyteckie Centrum Doskonałości Interakcje - umysł, społeczeństwo, środowisko (IMSERT), Czasopismo AVANT, Fundacja Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom oraz Poradnia Równości YUFE. Wydarzenie zostało objęte patronatem prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej, prorektor UMK ds. kształcenia.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach w ramach Tygodnia Różnorodności całą społeczność naszego Uniwersytetu oraz mieszkańców Torunia i regionu.

26-27 czerwca

28 czerwca:

30 czerwca:

Więcej informacji na temat programu i organizatorów wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej Pracowni Badań nad Wykluczeniem i Obcością.

•  [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Plan dla równości