Dochód ze sprzedaży ozdób przygotowanych przez społeczność UMK zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych Hospicjum Nadzieja Gwiazda z logo UMK na szczycie świątecznej choinki Życie kampusu

UMK dla Hospicjum Nadzieja

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Do 3 grudnia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu trwa zbiórka świątecznego rękodzieła dla toruńskiej Fundacji Hospicjum Nadzieja. Ozdoby przygotowane przez społeczność UMK trafią na kiermasz charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na potrzeby dzieci objętych opieką Hospicjum.

Fundacja Hospicjum Nadzieja od wielu lat zapewnia dzieciom z chorobami nieuleczalnymi oraz ich rodzinom wsparcie medyczne, psychologiczne i duchowe, angażując w swoją działalność instytucje lokalne i wolontariuszy. W ubiegłym roku do akcji dołączyła społeczność Collegium Medicum UMK i obu szpitali uniwersyteckich wraz z małymi pacjentami. Przygotowane przez nich ozdoby, które trafiły na kiermasz, cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto Fundacji. Koordynatorką inicjatywy była dr Dorota Ratuszek-Sadowska z Wydziału Nauk o Zdrowiu.

W tym roku w inicjatywę włącza się także toruńska część Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Aby pomóc, wystarczy własnoręcznie wykonać i przekazać na akcję ozdoby świąteczne - bombki, stroiki, zawieszki, kartki lub inne dekoracje w bożonarodzeniowym klimacie. Rękodzieło trafi na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 5 grudnia i będzie towarzyszył dorocznemu koncertowi świątecznemu w Dworze Artusa. Dochód ze sprzedaży ozdób w całości zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych Hospicjum Nadzieja.

Zbiórka trwa do 3 grudnia, a koordynatorkami akcji są dr Katarzyna Łukasiak (Toruń, Wydział Nauk Historycznych) i dr Dorota Ratuszek-Sadowska (Bydgoszcz, Wydział Nauk o Zdrowiu). W Toruniu ozdoby można zostawiać w Collegium Humanisticum (ul. Bojarskiego 1) w foyer obok szatni, na parterze budynku.

Plakat akcji UMK dla Hospicjum Nadzieja

Zasady udostępniania treści
Społeczna Odpowiedzialność Uczelni
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Wieczór z gwiazdami UMK

Artykuł zawiera galerię

Gala z jubileuszowym akcentem


Orkiestra serc na UMK

Rekordziści w pomaganiu


Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.