Dyrektor UOWiRO dr hab. Hanna Solarczyk-Szwec, prof. UMK i prorektor ds. studenckich prof dr hab. Beata Przyborowska Dyrektor UOWiRO dr hab. Hanna Solarczyk-Szwec, prof. UMK i prorektor ds. studenckich prof dr hab. Beata Przyborowska siedzą naprzeciwko siebie przy biurku Życie kampusu

Wsparcie w pracy i studiowaniu

Poszukiwanie równowagi między pracą a życiem osobistym, techniki autoprezentacji i sposoby radzenia sobie z jesienną chandrą to tylko niektóre tematy warsztatów i wykładów przygotowanych przez Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego.

Na wykład "W poszukiwaniu równowagi między pracą a życiem osobistym" zaproszeni są pracownicy i pracowniczki oraz doktoranci i doktorantki UMK. Podczas krótkiego spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. dlaczego lepiej mówić o work-life integration niż work-life balance, jaki model organizowania i definiowania czasu warto stosować współcześnie oraz jak zarządzać swoją energią. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada o godz. 14:30 w formie zdalnej na platformie MS Teams i potrwa pół godziny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie UOWiRO.

Dla doktorantów i doktorantek przygotowano również warsztaty w formule online. Pierwszy z nich - "Studia z humorem i u/śmiechem" - odbędzie się 17 listopada między godz. 17:00 a 19:00. Warsztat ma być inspiracją do radzenia sobie z problemami, zwłaszcza podczas niekorzystnej dla organizmu jesiennej aury. Kolejne spotkanie będzie poświęcone rozwojowi kariery zawodowej. Warsztat "Na start! Zaplanuj swój rozwój i karierę" odbędzie się 21 listopada w godz. 12:00-14:00. Na spotkania obowiązują zapisy. Więcej informacji można znaleźć na stronie Ośrodka.

Studenci i studentki również mogą skorzystać z warsztatów "Studia z humorem i u/śmiechem", które odbędą się zdalnie 17 listopada w godz. 17:00-19:00. Z myślą o osobach studiujących przygotowano również warsztaty dotyczące prowadzenia i przygotowania prezentacji multimedialnych. Spotkanie online odbędzie się 24 listopada w godz. 14:00-15:30. Aby w pełni skorzystać z uczestnictwa w kursie "Jak się zaprezentować, by chciano Cię oglądać? PowerPoint kontra Prezi", należy znać podstawy obsługi komputera z systemem Windows 10, umieć korzystać z przeglądarek i mieć aktywne konto w serwisie Microsoft 365 (może być to takie samo konto jak to, które służy do logowania się w aplikacji MS Teams). Na warsztaty obowiązują zapisy. Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie Ośrodka.

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego zaprasza również do skorzystania ze stałej oferty przygotowanej dla społeczności UMK. Wśród propozycji znajduje się m.in. wsparcie edukacyjne oraz strefa relaksu i profilaktyki zdrowotnej, gdzie można znaleźć nagrania edukacyjne. W ramach działalności Ośrodka można również skorzystać z pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Szczegóły na stronie wsparcie.umk.pl.

Kierunek: wsparcie i rozwój

Profilaktyka na warsztatach

Jak radzić sobie ze stresem?

Poznajmy się - Tydzień Ośrodka Wsparcia i Rozwoju