Laureatami nagrody "Naukowiec Przyszłości" zostali dr hab. Katharina Boguslawski, prof. UMK, dr Beata Kaczmarek Szczepańska oraz dr Tomasz Komendziński Nauki ścisłe

Z nauką w przyszłość

Troje badaczy z UMK: dr hab. Katharina Boguslawski, prof. UMK, dr Beata Kaczmarek-Szczepańska oraz dr Tomasz Komendziński znalazło się w gronie tegorocznych laureatów nagrody "Naukowiec Przyszłości".

Wyróżnienie przyznawane przez Centrum Inteligentnego Rozwoju trafia do badaczy i badaczek, których projekty mają szansę zaistnieć w praktyce gospodarczej lub społecznej i przyczynić się do poprawy jakości życia w przyszłości. Misją nagrody jest budowanie rozpoznawalności nowatorskich przedsięwzięć naukowych oraz podkreślanie wagi wizjonerskiego sposobu myślenia jako niezbędnego czynnika rozwoju.

W gronie tegorocznych laureatów znalazła się trójka uczonych z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W kategorii "Kobieta nauki, która zmienia świat" wyróżnione zostały:

W kategorii "Naukowiec przyszłości" doceniony został:

Wręczenie nagród odbyło się podczas 8. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie.

Wszyscy laureaci

Sztuczna inteligencja w profilaktyce demencji

Onkokosmetyki z naukowej półki

Nagroda NCN za naukową doskonałość