Dr n. med. Aleksandra Wypych, prezes zarządu AKAMED i prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś, prorektorka UMK ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym Życie kampusu

Z wyróżnieniem za innowacyjność

Akademickie Centrum Badań AKAMED sp. z o.o. otrzymało wyróżnienie w kategorii "Mikroprzedsiębiorca" w konkursie "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2023", w którym nagradzane są firmy wyróżniające się dobrymi praktykami w relacjach z pracownikami, społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz innowacyjnością.

Konkurs organizowany jest przez związek Pracodawców Pomorza i Kujaw – istniejącą od 1992 r. organizację o charakterze eksperckim i opiniotwórczym, której misją jest reprezentowanie regionalnego sektora biznesowego oraz działanie na rzecz partnerów gospodarczych.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: "Mikroprzedsiębiorca", "Mały Przedsiębiorca", "Średni Przedsiębiorca" oraz "Duży Przedsiębiorca", a laureatów kapituła konkursu wyłoniła z ponad 170 nominowanych podmiotów.

Akademickie Centrum Badań AKAMED sp. z o.o. wyróżnienie w kategorii "Mikroprzedsiębiorca" otrzymało "za innowacyjne osiągnięcia w transferze nauki do biznesu i rozwijanie kadry w obszarze nowych technologii w medycynie".

Wręczenie nagród i wyróżnień w postaci statuetek i dyplomów towarzyszyło Gali Pracodawców Pomorza i Kujaw, która 7 czerwca odbyła się w Bydgoszczy.

Wszyscy laureaci

Akademickie Centrum Badań AKAMED sp. z o.o. oferuje wysokospecjalistyczne badania diagnostyczne techniką rezonansu magnetycznego z rzetelnie rozbudowanym protokołem na najwyższym akademickim poziomie.  Jako jedyna placówka w Toruniu posiada 3-Teslowy skaner GE Discovery 750 – urządzenie, które umożliwia obrazowanie wszystkich obszarów ciała z wysoką jakością opartą o magnes 3T, czyli magnes co najmniej dwukrotnie silniejszy niż standardowe systemy MR 0.2 – 1.5T. Badania obrazowe za pomocą rezonansu magnetycznego wyposażonego w system 3T wykonywane z wysoką rozdzielczością są niezbędne przy precyzyjnych diagnozach onkologicznych i neurologicznych. Więcej informacji

Toruński znak jakości dla UMK

Artykuł zawiera galerię