Dr hab. Agnieszka Zienkiewicz, prof. UMK jest autorką ponad 50 artykułów naukowych w renomowanych czasopismach naukowych, takich jak Science, New Phytologist czy Plant Cell Dr hab. Agnieszka Zienkiewicz, prof. UMK siedzi przy stole, ma splecione palce dłoni. W tle biała tablica i fragment białego ekranu od projektora Życie kampusu

Za sterami ICNT

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Dr hab. Agnieszka Zienkiewicz, prof. UMK została nową dyrektorką Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii. Powołanie z rąk władz rektorskich odebrała 3 lutego 2025 r.

Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK powstało w 2013 r. jako unikatowa jednostka służąca rozwojowi badań, w szczególności tych o dużym potencjalne aplikacyjnym. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze naukowo-badawczej mogą być tu realizowane projekty łączące zdobycze różnych nauk, m.in. ścisłych, przyrodniczych, medycznych i społecznych. Jednym z celów działalności Centrum jest wzrost współpracy sfery nauki z przedsiębiorstwami w zakresie transferu wiedzy, a także rozwój kadry badawczej o najwyższych kwalifikacjach. Więcej informacji o ICNT

Nominację z rąk władz rektorskich nowa dyrektorka ICNT odebrała 3 lutego 2025 r.
fot. Andrzej Romański

 

Dr hab. Agnieszka Zienkiewicz, prof. UMK – doktor habilitowany nauk biologicznych, pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu. W 2002 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia, a w 2007 roku uzyskała stopień doktora na ówczesnym Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK (obecnie Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych). W latach 2008-2014 odbyła pierwszy z trzech długoterminowych staży podoktorskich w Instytucie Estación Experimental del Zaidín (EEZ) w Granadzie, należącym do sieci Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC) w Hiszpanii. Następnie, w latach 2014-2016, realizowała dwuletni staż na Uniwersytecie Stanowym Michigan (East Lansing, USA) w grupie prof. Christophera Benninga. W latach 2016-2020 kontynuowała badania na Uniwersytecie w Getyndze (Niemcy) w Zakładzie Biochemii Roślin, kierowanym przez prof. Ivo Feussner'a. Obecnie, jako kierownik dwóch grantów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (OPUS 18 oraz Sonata Bis 9), prowadzi badania nad metabolizmem tłuszczy w komórkach roślin wyższych. Dr hab. Agnieszka Zienkiewicz, prof. UMK jest autorką ponad 50 artykułów naukowych w renomowanych czasopismach naukowych, takich jak Science, New Phytologist czy Plant Cell.

Zasady udostępniania treści
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Z nauką dookoła świata

Genetyczna gra w zielone

Artykuł zawiera film

Patent na sukces

Artykuł zawiera galerię

Liderzy nowoczesnych technologii


Przyszłość z 3W

Chemicy na fali medali


Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.