Rekrutacja do programu YUFE Student Journey trwa do 3 listopada, a do YUFE Minor - do 25 września Życie kampusu

Zajęcia po europejsku

YUFE Student Journey umożliwia studentkom i studentom UMK udział w zajęciach oferowanych przez 9 partnerskich uczelni YUFE. Trwa nabór do programu.

Konsorcjum Young Universites fot the Future of Europe (YUFE) stwarza osobom studiującym możliwość aktywnego kształtowania swojego programu studiów dostosowanego do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Aby móc skorzystać z oferty, należy posługiwać się językiem angielskim min. na poziomie B2 oraz mieć już ukończony przynajmniej pierwszy semestr studiów licencjackich. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie na zagranicznych uczelniach oraz online.

Studencka podróż z YUFE

YUFE Student Journey - flagowy program edukacyjny YUFE trwa maksymalnie 4 semestry. Osoby, które przystąpią do niego w obecnej rekrutacji, będą mogły uczęszczać na zajęcia w letnim semestrze roku akademickiego 2023/2024. W kolejnym semestrze będą również mogły wyjechać do jednej z partnerskich uczelni. Mimo że wyjazdy finansowane są z puli programu Erasmus+, same zasady studiowania zagranicą różnią się od tradycyjnej wymiany, co daje szansę na jednoczesne odbywanie kursów na więcej niż jednej uczelni.

Jak to działa? Osoba decydująca się na dołączenie do programu, wybiera z katalogu dostępnego na stronie YUFE Virtual Campus zajęcia, które ją interesują. W pierwszym semestrze skupia się na ofercie online i poznaje różne modele kształcenia. W kolejnym etapie może wyjechać do wybranej uczelni, np. do Finlandii albo Hiszpanii, a jednocześnie kontynuować zajęcia online w Belgii, Francji lub na innej uczelni YUFE.

Program jest elastyczny, zaprojektowany tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. W ofercie dostępne są nie tylko kursy akademickie, ale również językowe, propozycje wolontariatu oraz innych aktywności prospołecznych, a także zajęcia rozwijające przedsiębiorczość.

Rekrutacja trwa od 11 września do 3 listopada i odbywa się na platformie YUFE Virtual Campus.

Szczegóły dostępne są na stronie UMK poświęconej członkostwu w  YUFE

Kontakt: admission_yufe@umk.pl.