Grupa studentów idzie chodnikiem na terenie Miasteczka Uniwersyteckiego Życie kampusu

Zapytaj nas o YUFE

We wtorek 17 maja przed Biblioteką Uniwersytecką stanie stoisko informacyjne YUFE. Między godz. 9:00 a 13:00 będzie można poznać bliżej szczegóły programu YUFE Student Journey, do którego nabór trwa do 26 maja.

- Przystępując do YUFE, stajesz się częścią niesamowitej sieci – wyjaśnia Camilla Pasquali, studentka Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, obecnie przebywająca na wymianie w Madrycie i ucząca się niemieckiego w Bremie. - Poziom uczelni YUFE jest bardzo wysoki. Można wyjechać za granicę, uczestniczyć w kursach stacjonarnych lub internetowych, a także w wielu ciekawych wykładach.

YUFE Student Journey daje możliwość jednoczesnego studiowania na europejskich uniwersytetach zrzeszonych w konsorcjum Young Universities for the Future of Europe. Pozwala połączyć akademickie wysiłki z kursami językowymi, szkoleniami zawodowymi i wolontariatem. To oferta zarówno dla osób na studiach licencjackich, magisterskich, jak i doktoranckich. Udział w programie pozwala tworzyć plan zajęć w taki sposób jak na studiach międzywydziałowych, ale w międzynarodowym wymiarze, a wybrane kursy z oferty uniwersytetów partnerskich można – za zgodą dziekana - wpisać do swojego toku studiów.

Osoby zakwalifikowane do YUFE w trwającym do 26 maja naborze zaczną zajęcia w zimowym semestrze 2022/2023. Ich ścieżka w YUFE potrwa maksymalnie dwa lata. Za osiągnięcia na polu mobilności, społecznym, zawodowym lub językowym dostaną YUFE Star. To nie tylko poświadczenie zdobytych umiejętności, ale istotny dowód zaangażowania i aktywności na międzynarodowym rynku pracy. Ci, którzy w trakcie swojej dwuletniej przygody zdobędą gwiazdkę YUFE, zrealizują kursy akademickie za min. 12 punktów ECTS i wezmą udział w trzech spotkaniach YUFE Academy, otrzymają YUFE Student Journey Cerificate – dyplom jednego z pierwszych sojuszy aspirujących do miana Europejskiego Uniwersytetu.

Osoby zainteresowane programem mają szansę uzyskać więcej informacji przy stoisku YUFE przed Biblioteką Uniwersytecką przy ul. Gagarina 13 w Toruniu. 17 maja od godz. 9:00 do godz. 13:00 będą tam dyżurować przedstawiciele i przedstawicielki zespołu YUFE na UMK.

Więcej informacji, jak dołączyć do YUFE: Studiuj z YUFE

Składanie wniosków: Wirtualny Kampus YUFE

Inspirujące historie studentów i studentek YUFE:

YUFE will bring me long-lasting friendships and job opportunities  - Miek Bruggen

'Joining YUFE was an amazing opportunity to explore Europe' - Camilla Pasquali

Shaping your own degree with YUFE – Mikail Yildiz

YUFE: a mind-boggling experience – Adeniran Adewoye

Developing skills that your regular studies simply don't teach - Beatrice Carniato

YUFE Talk Show: wizja silnej marki

YUFE Academy wokół dobrostanu obywateli