Odchodzącego na emeryturę kwestora Sławomira Głowackiego zastąpi na stanowisku Radosław Wilski Życie kampusu

Zmiana na stanowisku kwestora

Radosław Wilski, dotychczasowy zastępca kwestora ds. ekonomiczno-finansowych, został nowym kwestorem UMK. Na stanowisku zastąpił Sławomira Głowackiego, który po ponad 19 latach kierowania uniwersyteckimi finansami przechodzi na emeryturę.

Sławomir Głowacki pracował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu od 1 lipca 2004 r.  – zawsze jako kwestor, choć formalnie stanowisko przez lata nazywało się różnie – do 28 września 2023 r.

– Dziękujemy panu kwestorowi za niemal dwadzieścia lat pracy na naszym Uniwersytecie i dla naszego Uniwersytetu – pracy ciężkiej, solidnej i uczciwej – powiedział rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala podczas uroczystości pożegnania kwestora Sławomira Głowackiego, która 29 września odbyła się w Auli UMK. – Dziękujemy za nieustającą troskę o bezpieczeństwo finansowe naszej uczelni. Dziękujemy za jego mądre rady, zawsze podyktowane dobrem Uniwersytetu.

– Te dziewiętnaście lat przeszło niezwykle szybko – mówił kwestor. – Mam nadzieję, że sprostałem wszystkim, niełatwym wyzwaniom, jakie przede mną stanęły. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia moich współpracowników. Zawsze traktowałem swoje zadania jako pracę dla dobra Uniwersytetu i oznaczało to dla mnie wspieranie wszystkich tych, którzy na jego rzecz pracują.

Kwestor podziękował wszystkim rektorom i kanclerzom, z którymi współpracował, a także pracowniczkom i pracownikom kwestury i całej wspólnocie akademickiej.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi byli rektorzy profesorowie Jan Kopcewicz, Andrzej Radzimiński, Andrzej Tretyn, władze rektorskie i kanclerskie, dziekani, kierownicy dziekanatów i działów, a także przewodnicząca Rady Uniwersytetu Justyna Morzy.

Sławomir Głowacki za całokształt swoich zasług dla Uniwersytetu został wyróżniony Nagrodą Rektora I stopnia.

Od 1 października 2023 r. funkcję kwestora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie pełnił Radosław Wilski, dotychczasowy zastępca kwestora ds. ekonomiczno-finansowych. Nominację na stanowisko z rąk rektora UMK. prof. Andrzeja Sokali odebrał 26 września.

Mgr Radosław Wilski jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył zarządzanie finansami i rachunkowość oraz studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i zarządzania szkołą wyższą. Od 2005 r. jest zatrudniony w UMK na stanowiskach związanych z gospodarką finansową. Uczestniczył w inicjatywach uniwersyteckich w zakresie tworzenia narzędzi analitycznych i rozwiązań organizacyjnych, m.in. budżetowania jednostek, preliminarzy studiów odpłatnych czy arkusza wydawniczego. Był współtwórcą studiów wykonalności w części finansowej takich projektów jak: budowa Collegium Humanisticum UMK w Toruniu, Multimedialne Centrum e-Edukacji i Wspierania Kształcenia Osób Niepełnosprawnych, Centrum Optyki Kwantowej, budowa Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu. Od 2011 r. prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania projektami, tworzenia biznesplanów, przeprowadzania analiz finansowych oraz zasad gospodarki finansowej szkół wyższych. Od 2013 r. uczestniczy we wdrażaniu rozwiązań związanych z systemem zdecentralizowanej gospodarki finansowej na Uniwersytecie. W 2014 r. objął funkcję zastępcy kwestora ds. ekonomiczno-finansowych. Od 2018 r. jest aktywnym uczestnikiem i zastępcą architekta Systemu Integrującego Naukę Dydaktykę Badania Administrację (SINDBAd). Od 2022 r. bierze udział w pracach związanych z wdrożeniem Strategii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2021-2026 w zespole obszarowym "Relacje" (Cel operacyjny III.4) oraz "Zarządzanie" (Cel Operacyjny V.3).

Nowa prorektor ds. współpracy z otoczeniem

UMK w rankingu Webometrics

Nowa dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego