Autorki gry (od lewej: dr Milena Jankowska, Anna Bielawiec-Osińska i Liliana Radkiewicz) z jury konkursu Autorki gry z jurorami konkursu Życie kampusu

Zwycięstwo wchodzi w grę

Dr Milena Jankowska z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz Anna Bielawiec-Osińska i Liliana Radkiewicz z Działu Promocji i Informacji UMK wygrały pierwszą wrocławską edycję Science Game Jam 2021 za przygotowanie najlepszej gry popularyzującej naukę. Organizatorami wydarzenia była Fundacja Marsz dla Nauki i GRART.

Science Game Jam to jednodniowy turniej projektowania gier planszowych, które mają na celu popularyzację nauki. W trakcie realizowania pomysłu uczestnicy mogą korzystać z pomocy zawodowych projektantów gier oraz popularyzatorów nauki i pracowników instytucji badawczych. Dotychczas odbyły się cztery edycje (Warszawa 2018, Gliwice 2019, Warszawa 2019, Warszawa 2020). W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane w trzech miastach: Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Prototyp gry "Impulsacja"
fot. Anna Bielawiec-Osińska

Zwycięska gra autorek z UMK została wymyślona podczas jednodniowego spotkania, w którym wzięły udział cztery drużyny. Każda z grup losowała popularnonaukowe tematy, na bazie których w ciągu ośmiu godzin przygotowywała prototyp gry planszowej. Organizatorzy zapewnili uczestnikom materiały niezbędne do konstrukcji. Uczestniczki stworzyły planszówkę "Impulsacja" o tematyce biologicznej, przedstawiającą mechanizm komórkowej wymiany jonów. Autorki zwycięskiej gry otrzymają wsparcie finansowe i organizacyjne w rozwoju stworzonej koncepcji, które finalnie przyczyni się do jej publikacji.

Wsparcie w opiece dzięki kursom

Spełnij marzenia o własnym biznesie

Profilaktyka na warsztatach

Sterowiec Wolność - przez Piotrków do Torunia