Wydarzenia: Listopad 2020
Wystawa studentów WSzP
Od 28 października 2020 r. będzie można oglądać wystawę studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK podsumowującą rok akademicki 2019/2020.
Wystawa w formule on-line prezentowana będzie na stronie Wydziału oraz na wydziałowym Facebooku.
Seminarium Ogólne IA
Prof. dr hab. Krzysztof Goździewski z Instytutu Astronomii WFAiIS UMK wygłosi wykład pt. "The orbital architecture and stability of the HR 8799 planetary system". Seminarium prowadzone jest w formie wirtualnej. Początek o godzinie 11.15. Streszczenie można przeczytać na stronie Instytutu Astronomii.
Copernican Digital Forum
Copernican Digital Forum (CDF) to nowa seria cyklicznych konferencji nauka-biznes organizowanych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przez studenckie Koło Naukowe Forum e-Biznesu. Stanowi ona kontynuację połączonych konferencji „Dni e-Biznesu” (jako XII edycja) oraz „Dnia Technologii Mobilnych” (jako X edycja).
Celem CDF jest prezentacja stanu rozwoju i dyskusja o przyszłości cyfrowej gospodarki i cyfrowych finansów w Polsce i na świecie.
Wydarzenie jest adresowane zarówno do studentów i przedsiębiorców, jak i do ekspertów sektora nowych technologii i e-finansów oraz wszystkich entuzjastów gospodarki cyfrowej. Tematyka konferencji obejmuje:
- najnowsze technologie finansowe i płatności mobilne, wykorzystanie blockchian oraz systemy pricingu behawioralnego,
- wpływ COVID-19 na cyfryzację gospodarki oraz obrót bezgotówkowy,
- kluczowe podczas lockdownu problemy zdalnego świadczenia usług i e-tożsamości.
Partnerami konferencji są renomowane instytucje finansowe, banki oraz firmy z branż IT i Izby Gospodarcze.
Agendę konferencji można znaleźć na stronie https://feb.umk.pl/pl
Wydarzenie na Facebooku
Biznes VS Pandemia
Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, kierunku Zarządzanie o spec. Event Management i PR, zapraszają na wydarzenie “Biznes VS Pandemia. Jak działać w nowej rzeczywistości?”, które odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Prelekcję wygłosi Anna Pawłowska-Kruzińska.
Więcej informacji:
Wydarzenie na Facebooku
Rejestracja na wydarzenie
UMK w YUFE Academy - wykład 1
25 listopada o godz. 10:00 rozpocznie się wykład prof. dr hab. Justyny Maliszewskiej-Nienartowicz i dr. Michała Piechowicza z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.
Wystąpienie pt. „Promoting European Union Values in International Relations” ma dwa główne cele: zdefiniowanie wartości i scharakteryzowanie wartości unijnych z jednej strony oraz przedstawienie konkretnych działań ilustrujących, w jaki sposób UE promuje swoje wartości w stosunkach międzynarodowych. W związku z tym wykład składa się z trzech części. Pierwszą z nich rozpoczyna dyskusja na temat definicji wartości. Prowadzący wspólnie omówią to zagadnienie, podając ogólne pomysły co do sposobu rozumienia pojęcia „wartość”, a następnie zapytają słuchaczy o ich wyobrażenia na ten temat. Kolejny problem, który zostanie omówiony, związany jest z katalogiem wartości unijnych przewidzianych w art. 2 Traktatu o UE. Ponownie wykładowcy wspólnie przedstawią ten problem, a następnie zapytają uczestników np. czy uważają, że ta lista jest wystarczająca, czym różni się ona od art. 21 Traktatu o UE, który reguluje zasady działań zewnętrznych UE itp. Innymi słowy, w tej części zostaną przedstawione również zasady obowiązujące UE w stosunkach międzynarodowych. Podjęta zostanie także próba pokazania, jak wartości i zasady są ze sobą powiązane w ramach działań zewnętrznych UE. Ostatnia część wykładu będzie koncentrować się na przykładach działań UE, które potwierdzają, że organizacja ta opiera się na określonych wartościach i zasadach oraz stara się je promować w stosunkach międzynarodowych. Przedstawione zostaną zatem polityka rozszerzenia o kraje Europy Środkowej i Wschodniej, Proces Stabilizacji i Stowarzyszenia na Bałkanach Zachodnich oraz Partnerstwo Eurośródziemnomorskie - w celu prześledzenia rozwoju norm i instrumentów UE wspierających demokrację i prawa człowieka. Zaprezentowana będzie również Europejska Polityki Sąsiedztwa oraz polityka zagraniczna i spraw bezpieczeństwa UE. Na koniec odbędzie się dyskusja, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość oceny wszystkich przedstawionych działań UE.
Wykład odbędzie się na platformie MS Teams. Rejestracja na wykład jest możliwa do 13 listopada 2020 r. (rejestracja elektroniczna).
Human rights research and education - webinarium
Katedra Praw Człowieka WPiA UMK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w webinarium pt. "Human rights research and education - experiences, good practices and challenges. A seminar in celebration of 30 years of the NCU Department of Human Rights". Wydarzenie to odbędzie się w języku polskim i (w drugiej części) - w języku angielskim. Wykorzystana zostanie platforma BigBlueButton platform.
Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy wejść na stronę internetową i podać swoje imię oraz nazwisko, a tak wprowadzone dane należy zatwierdzić kilkając przycisk "Dołacz".
Więcej informacji
UMK w YUFE Academy - wykład 2
26 listopada o godz. 10:00 dr hab. Maciej Serowaniec, prof. UMK z Wydziału Prawa i Administracji wygłosi wykład „Parliamentary Democracy in Europe”.
Funkcjonowanie Unii Europejskiej opiera się na demokracji reprezentatywnej (parlamentarnej), a dyskusje wokół przyszłości Europy niezmiennie poruszają wątek, jak uczynić Europę bardziej demokratyczną i jak sprawić, aby demokracja działała lepiej na poziomie Wspólnoty. Celem wykładu jest wyjaśnienie wielopoziomowego charakteru demokracji parlamentarnej w Unii Europejskiej. Wystąpienie połączy rozważanie teoretyczno-pojęciowe z analizą empiryczną. Kluczowe dla zrozumienia wielopoziomowej demokracji UE jest założenie, że w Wspólnota nie posiada jednej instytucji uosabiającej suwerenność parlamentarną. Jest ona rozproszona na różne parlamenty na poziomie krajowym i europejskim. Rodzi to ważne pytania dotyczące sposobu koordynacji woli wyrażanych w narodowych parlamentach oraz tego, jak rozwijają i dostosowują one swoją polityczną, prawną i instytucjonalną rolę w Unii Europejskiej. Prowokuje to również pytania o to, jak podstawowe wartości demokratyczne - takie jak równość polityczna, zbiorowe dyskusje i skuteczna kontrola publiczna - są utrzymywane we Wspólnocie. Dalsza część wykładu będzie poświęcona relacjom między parlamentami a obywatelami Unii. Komunikacja UE jest złożoną sprawą, ale parlamenty narodowe, ze względu na bliskość obywateli, mają wyjątkową możliwość dotarcia do nich i uczynienia polityki UE bardziej przejrzystą i odpowiedzialną. Celem tej części wykładu jest zbadanie najlepszych praktyk w zakresie angażowania społeczeństwa obywatelskiego i obywateli do debaty o sprawach unijnych oraz poznanie sposobu, w jaki parlamenty państw członkowskich UE informują opinię publiczną o swoich działaniach związanych ze przynależnością do Unii.
Wykład odbędzie się na platformie MS Teams. Rejestracja na wykład jest możliwa do 13 listopada 2020 r. (rejestracja elektroniczna).
Śniadanie biznesowe z WNEiZ
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zaprasza na kolejną edycję Śniadania biznesowego - cyklicznego spotkania networkingowego.
Kolejna odsłona Śniadania biznesowego została zaplanowana na 26 listopada 2020 roku, na godzinę 10:00. Wydarzenie odbędzie się w formie webinaru udostępnionego na stronie Wydziału na Facebooku. Tematem przewodnik spotkania będzie "Motywacja i radzenie sobie ze stresem w pracy zdalnej".
Więcej informacji