Exact sciences

"Animator Naukowiec" na falach eteru

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
fot. Andrzej Romański

Naukowcy i studenci z UMK w każdy weekend po godz. 14:00 będą pojawiać się na antenie Polskiego Radia PiK w ramach nowego cyklu "Animator Naukowiec". Gośćmi nadchodzącego odcinka (emisja 20 lutego) będą przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Chemików.

- Podczas audycji staramy się zarażać słuchaczy bakcylem nauki – zapowiada red. Katarzyna Prętkowska z Radia PiK. – Podpowiadamy, jak ciekawie spędzić czas z rodziną i dziećmi w domu, poznając przy tym podstawy fizyki, chemii, ale także archeologii i historii. Chcemy rozbudzić w naszych słuchaczach ciekawość świata i zachęcić do domowego eksperymentowania.

Jak zauważa dziennikarka, szczególnie dziś, w dobie pandemii, kiedy festiwale nauki z udziałem publiczności nie odbywają się, to propozycja ważna i potrzebna, bo pobudzająca do kreatywnego działania. 

Cykl ukazuje się w ramach audycji „Rodzinny PiKnik”, której na antenie Polskiego Radia PiK słuchać można w soboty i niedziele od godz. 14.00 do 17.00.

Do tej pory słuchacze mieli okazję spotkać się z przedstawicielkami Koła Naukowego Studentów Archeologii UMK, które opowiedziały, co jadano w średniowieczu i zachęciły do wspólnego wypieku średniowiecznych przysmaków. Podczas kolejnego programu studentki podpowiedziały, jak porządki na strychu czy piwnicy zamienić w rodzinną podróż sentymentalną i stać się archeologiem we własnym domu. 

Z kolei w najbliższą sobotę 20 lutego  po godz. 14:00 w cyklu „Animator Naukowiec” dowiemy się, że zbierać można nie tylko znaczki czy modele statków, ale także... pierwiastki. Opowiedzą o tym przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Chemików UMK. 

27 lutego natomiast dzięki chemikom z UMK poznamy przepis na domowy peeling, a na początku marca poeksperymentujemy w kuchni.

Strona audycji

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Wirtualna Noc Naukowców

Article contains a clip

Tajemnicza osada pod lupą archeologów


Toruńscy odkrywcy podwodnych tajemnic

Article contains photo gallery Article contains a clip
On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.