Kopernikański Ośrodek Integracji to miejsce wspólnych spotkań, szkoleń i warsztatów Budynek Kopernikańskiego Ośrodka Integracji z lotu ptaka. Wokół budynku stoją ludzie i trzymają się za ręce. Wokół też widać zieleniące się tereny i ogród społeczny Życie kampusu

Czym KOI stoi?

Kopernikański Ośrodek Integracji organizuje dni otwarte pod hasłem "Niech KOI Cię ukoi". 26 i 27 czerwca organizatorzy zapraszają na spotkania, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej na temat działań nowego miejsca na mapie toruńskiego kampusu uniwersyteckiego.

Kopernikański Ośrodek Integracji UMK powstał na terenie awaryjnego ujęcia wody podziemnej Nowe Bielany przy ul. Olszewskiego 16. To miejsce przygotowane z myślą o integracji społeczności akademickiej oraz mieszkańców i mieszkanek Torunia, pomyślane jako przestrzeń wspólnych aktywności, spotkań, szkoleń i warsztatów. Ośrodek będzie także siedzibą pełnomocników rektora do spraw równego traktowania i do spraw bezpieczeństwa, rzecznika akademickiego oraz poradni studenckich YUFE. Na terenie w pobliżu budynku otwarty został Jadalny Ogród, gdzie można uprawiać warzywa, owoce i kwiaty, obserwować naturę oraz poszerzać wiedzę z zakresu ogrodnictwa, permakultury, agroekologii, ekologii, zrównoważonego rozwoju i racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi.

26 czerwca organizatorzy zapraszają od godziny 12:00 do 15:00, a 27 czerwca w godzinach 10:00-13:00. Dni otwarte będą okazją do rozmowy m.in. o korzyściach płynących z udziału UMK w konsorcjum YUFE. W spotkaniu będą uczestniczyć także rzecznik akademicki i pełnomocniczka ds. równego traktowania. Paulina Jeziorek, miejska ogrodniczka, opowie zainteresowanym o idei ogrodów społecznych, a obecni będą mogli przyjrzeć się roślinom w Jadalnym Ogrodzie KOI. Nie zabraknie również strefy odpoczynku na hamakach, a głodni wrażeń mogą odwiedzić strefę grillową "Meet&Eat" przy altanie.

Kopernikański Ośrodek Integracji oferuje wiele aktywności, w tym prace nad wspólnym ogrodem społecznym

Szczegółowy plan:

1. Powitanie w altanie – kilka słów na dobry początek;
  2. YUFE Cafe – co może dać Ci udział UMK w konsorcjum YUFE? Na czym polega Civic Engagement? Co to są poradnie studenckie? (Budynek Współpraca, 26 czerwca godz. 12:30-14:00/27 czerwca godz. 10:00-11:00);
  3. Rzecznik akademicki i pełnomocniczka ds. równego traktowania są dla Was (Budynek Tolerancja, 26 czerwca godz. 12:30-15:00/27 czerwca godz. 11:00-12:30);
  4. Mentornicus – punkt informacyjny o programie mentoringowym Uni-Me na UMK (Strefa hamakowa, 26 czerwca godz. 13:00-14:00/27 czerwca godz. 11:00-12:00);
  5. Jadalny ogród KOI – zapytaj miejską ogrodniczkę Paulinę Jeziorek, co to jest ogród społeczny (26 czerwca godz. 12:30-14:30/27 czerwca 10:00-11:30);
  6. Leżakujmy - strefa chillu na hamakach;
  7. Meet&Eat – strefa grillowa przy altanie.

Nowa Hanza z naukowym akcentem

Tydzień Różnorodności na UMK