Podczas konferencji dyskutowano m.in. o wizji i przyszłości "doskonałości" w perspektywie uczelni badawczej Życie kampusu

Doskonałość w centrum uwagi

Podsumowanie dotychczasowych działań związanych z wdrażaniem na UMK programu Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza było tematem konferencji "Ku doskonałości", która 16 listopada odbyła się hybrydowo: w klubie "Od Nowa" i online.

Obrady rozpoczęły się o godz. 10:00. W programie konferencji znalazła się dyskusja panelowa, w której udział wzięli przewodniczący zespołów roboczych IDUB. Tematem dyskusji były wizja i przyszłość "doskonałości" w perspektywie uczelni badawczej.

Osoby uczestniczące w konferencji miały również okazję wysłuchać dwóch wykładów. Ponieważ listopad jest miesiącem zwiększania świadomości o męskich chorobach nowotworowych, pierwszy wykład dotyczył terapii raka gruczołu krokowego. Wygłosił go dr hab. Jan Adamowicz, prof. UMK z Centrum Doskonałości "W kierunku medycyny spersonalizowanej".

Drugi wykład traktował o znaczeniu miejsca w życiu człowieka, wygłosiła go prof. dr hab. Maria Lewicka z Centrum Doskonałości IMSErt.

W konferencji można było uczestniczyć za pośrednictwem internetu oraz stacjonarnie w klubie "Od Nowa".

•  [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

IDUB rozwija potencjał

IDUB z nowej strony

Nowe wyłaniające się pola badawcze