Mgr inż. Jerzy Żenkiewicz Mgr inż. Jerzy Żenkiewicz z medalem Życie kampusu

Działalność na medal

Mgr inż. Jerzy Żenkiewicz, emerytowany pracownik Uniwersyteckiego Centrum Informatycznego UMK został uhonorowany medalem Politechniki Gdańskiej w uznaniu m.in. zasług w zaprojektowaniu i wdrożeniu polskiej infrastruktury informatycznej i Internetu dla potrzeb nauki.

Medal ten (na awersie: postać Alegorii Nauki, na rewersie: popiersia dwóch wybitnych gdańszczan i uczonych - Jana Heweliusza i Daniela Fahrenheita) przyznawany jest głównie absolwentom Politechniki Gdańskiej, którzy wyróżnili się w przestrzeni publicznej w dziedzinie nauki, edukacji, kultury, polityki, biznesu, sportu itp.

Medal Politechniki Gdańskiej przyznawany jest głównie jej zasłużonym absolwentom

Tegoroczna uroczystość wręczenia medali zbiegła się z 70-leciem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Medalem wyróżniono kilku absolwentów wydziału, w tym mgr. inż. Jerzego Żenkiewicza. W uzasadnieniu przyznania medalu podkreślono dwa obszary działalności laureata, zaakcentowane w przestrzeni publicznej: współudział w zaprojektowaniu i wdrożeniu polskiej infrastruktury informatycznej i Internetu dla potrzeb nauki i współpraca w tym zakresie z Politechniką Gdańską oraz prowadzone badania historyczno-genealogiczne i dokumentacyjne dotyczące Kresów Wschodnich.

Mgr inż. Jerzy Żenkiewicz -  wieloletni pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przed przejściem w 2018 roku na emeryturę pełnił funkcję zastępcy dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Informatycznego UMK. Był również wieloletnim koordynatorem akademickiej Miejskiej Sieci Komputerowej TORMAN w Toruniu, jak również długoletnim przedstawicielem toruńskiego środowiska akademicko-naukowego w radzie Konsorcjum PIONIER.

Medal dla profesora

Odznaczeni przez marszałka