Wśród uczestników "Coperniconu" nie brakuje miłośników cosplay, czyli przebierania się za ulubionych fikcyjnych bohaterów Życie kampusu

Fantastyczny "Copernicon"

Od 15 do 17 września potrwa w Toruniu Festiwal Gier i Fantastyki “Copernicon", jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Wyrzuciło nas w kosmos". Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest partnerem wydarzenia.

"Copernicon" co roku przyciąga do Torunia rzesze miłośników literatury fantasy, science-fiction, komiksu oraz gier planszowych, karcianych i komputerowych.

Na uczestników tegorocznej edycji czekają panele dyskusyjne i prelekcje prowadzone przez gości specjalnych i innych konwentowiczów w ramach kilku bloków tematycznych, m.in. literackiego, azjatyckiego, popkulturowego, azjatyckiego czy poświęconego RPG.

Wśród gości nie zabraknie reprezentujących różne dyscypliny naukowców z UMK. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie mieć swoich przedstawicieli również w bloku konferencyjnym "CoperniConf", skupiającym studentów, doktorantów i doświadczonych naukowców, których praca badawcza bądź zainteresowania zahaczają o popkulturowe i fantastycznonaukowe zagadnienia.

W strefach gier planszowych i elektronicznych udostępnione będą znane oraz mniej popularne tytuły, a Strefa Wystawców obfitować będzie w stoiska z książkami, komiksami, grami i innymi unikalnymi artykułami, o których marzą miłośnicy fantastyki.

Program "Coperniconu"

Większość konwentowych wydarzeń odbywać się będzie w Collegium Minus UMK ("Harmonijka", ul. Fosa Staromiejska 1a), Collegium Maius UMK (ul. Fosa Staromiejska 3) oraz w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Organizatorem "Coperniconu" jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn".

Nowa Hanza z naukowym akcentem

Artykuł zawiera galerię