Prace w ogrodzie KOI są świetną okazją do integracji i dobrej zabawy na świeżym powietrzu Grupa osób kuca w ogrodzie, są uśmiechnięci i patrzą w górę. Nad nimi stoi osoba z łopatką ogrodniczą. Wszyscy mają rękawice do prac w ogrodzie. Życie kampusu

KOI w tulipanach

500 tulipanów wyrośnie wiosną wokół Kopernikańskiego Ośrodka Integracji. Akcję sadzenia cebulek kwiatów ze studentami i studentkami programu Erasmus+ zorganizował Dział Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej UMK.

24 października na terenie wokół Kopernikańskiego Ośrodka Integracji studenci i studentki z Turcji, Francji, Grecji i Iranu pod czujnym okiem miejskiej ogrodniczki Pauliny Jeziorek wzięli udział w akcji sadzenia tulipanów. Wspólnie przygotowali glebę, wykopali odpowiednio głębokie dołki, w które włożyli cebulki.

Następne spotkanie kontynuujące akcję sadzenia tulipanów odbędzie się w najbliższy piątek w KOI
fot. Natalia Przytarska

Do tej pory zasadzono pięć odmian kwiatów o różnych barwach - od żółtych i liliowych po czerwone i burgundowe. Tulipany wiosną będą tworzyć kształt stokrotki, zgodnie z propozycją studentek i studentów pracujących w ogrodzie.

Integracja, ruch na świeżym powietrzu i możliwość poznania nowych osób to tylko niektóre korzyści płynące z jesiennych prac w ogrodzie KOI. Kolejna akcja sadzenia tulipanów została zaplanowana na piątek 27 października w godz. 10:00-12:00. Narzędzia i rękawiczki będą dostępne na miejscu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku.

•  [fot. Natalia Przytarska] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Przyszłość z 3W