Dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK został przewodniczącym Rady Uniwersytetu Gdańskiego Zdjęcie portretowe prof. Antonowicza przy mozaice Knappa na Auli UMK Życie kampusu

Na czele Rady UG

Dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK z Katedry Badań nad Nauką i Szkolnictwem Wyższym Instytutu Socjologii UMK został przewodniczącym Rady Uniwersytetu Gdańskiego. Funkcję będzie pełnił do końca trwającej kadencji 2021-2024.

Decyzją Senatu UG dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK na stanowisku zastąpił prof. Macieja Duszczyka, który objął funkcję wiceministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prof. Antonowicz będzie przewodniczył Radzie, która zajmuje się m.in. opiniowaniem projektu strategii uczelni, monitorowaniem gospodarki finansowej i zarządzania uczelnią, wskazywaniem kandydatów na rektora oraz opiniowaniem sprawozdań z realizacji strategii uczelni.

Dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK jest kierownikiem Katedry Badań nad Nauką i Szkolnictwem Wyższym na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK. Zajmuje się badaniem globalnych trendów szkolnictwa wyższego, ustrojem, a także zarządzaniem instytucjami akademickimi. Ukończył studia w UMK (socjologia) oraz University of Birmingham (public management), pracował jako postdoc w Center of Higher Education Policy Studies (CHEPS) na University of Twente (2008-2009), Centro de Investigação de Políticas do Ensino Superior CIPES na University of Porto (2016) oraz pełni funkcję visiting professor w Ontario Institute for Studies in Education (OISE) na University of Toronto (2020-2021).

Prof. Dominik Antonowicz był stypendystą rządu brytyjskiego (Chevening Scholar), NAWA (im. Bekkera), Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Start oraz Kolumb). Jest autorem kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu nauki i szkolnictwa wyższego publikowanych w najbardziej prestiżowych polskich międzynarodowych periodykach naukowych (Higher Education, Studies in Higher Education) oraz rozdziałów w monografiach wydanych przez prestiżowe domy wydawnicze (np. Oxford University Press, Routledge, Pelgrave-Macmillan, Springer czy Sense).

IDUB z pozytywną oceną

Europejski poziom chemii