Grafika przedstawiająca 3 dłonie wyciągnięte w górę w geście zgłaszania się oraz serca w kolorach niebieskim i żółtym (flagi Ukrainy) Życie kampusu

#studenciUKRAINIE - wolontariat bez granic

W ramach projektu #studenciUKRAINIE, na UMK uruchomiony został system wolontariatów studenckich na rzecz uchodźców, którzy przybyli do naszego regionu.

Pomóc można w różny sposób i w różnym, nawet najmniejszym zakresie; w zależności od predyspozycji, umiejętności i chęci. Działania prowadzone będą na Uniwersytecie oraz przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Aby zgłosić chęć udziału w wolontariacie, wystarczy wypełnić formularz elektroniczny:

Po uzupełnieniu formularza kontaktowo-informacyjnego (niezbędne do tego będzie zalogowanie się do konta Microsoft: numer_indeksu/login@o365.stud.umk.pl) osoba wysyłająca zgłoszenie otrzyma link do facebookowej grupy, w której będą umieszczane informacje dotyczące zapotrzebowania na pomoc w działaniach uczelni, Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici i jednostek z regionu. Informacje będą rozsyłane również e-mailowo.

W razie pytań należy kontaktować się z Samorządem Studenckim UMK, pisząc na adres: wolontariat@samorzad.umk.pl

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.

В рамках проекту #studenciUKRAINIE в УМК запустили систему студентського волонтерства для біженців, які прибули до нашого краю.

Допомагати можна різними способами і в різному, навіть найменшому, обсязі, залежно від схильностей, навичок та бажання. Заходи проводитимуться в університеті та у співпраці з органами місцевого самоврядування.

Щоб зареєструвати готовність брати участь у волонтерстві, достатньо заповнити електронну формуляр:

Після заповнення контактно-інформаційної формуляра (вам потрібно увійти до свого облікового запису Microsoft: numer_index@o365.umk.pl) у відповідь ви отримаєте посилання на групу Facebook, де буде заміщатися інформація про потреби допомоги в заходах університету, фонду Amicus Universitatis Nicolai Copernici та підрозділів із регіону. Інформація також буде надіслана електронною поштою.

У разі питань, студентське самоврядування УМК чекає на ваші мейли: wolontariat@samorzad.umk.pl

Детальніше про діяльність Університету у зв'язку з війною в Україні можна ознайомитись на сайті ukraina.umk.pl.

Finansowe wsparcie dla ukraińskiej społeczności UMK

Granty na start dla badaczy z Ukrainy

Zasady zarządzania kryzysowego

YUFE z Ukrainą