Nagroda im. prof. Stefana Mellera trafia co roku do autorów i autorek najlepszych studenckich startupów Zdjęcie z wręczenia nagrody - w środu nagrodzona studentka, po bokach organizatorzy Życie kampusu

Welconomy z nagrodami

"Czule" to najlepsze przedsięwzięcie wyłonione w konkursie "Moja firma - mój startup", organizowanym przez IDUB. Wręczenie Nagrody im. prof. Stefana Mellera dla zwycięskiego startupu towarzyszyło XXX Welconomy Forum in Toruń, którego UMK jest partnerem.

W tym roku do konkursu organizowanego przez program "Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza" zgłosiło się 16 startupów reprezentujących rozmaite branże.

Pierwsze miejsce zajął startup Czule, stworzony przez Annę Januchowską, studentkę chemii kosmetycznej na Wydziale Chemii UMK. Zwycięski pomysł na biznes opiera się na produkcji i sprzedaży bielizny specjalistycznej, dostosowanej do potrzeb kobiet z problemem nawracających infekcji intymnych. W ofercie firmy mają znaleźć się  produkty wykonane z jedwabiu oraz bawełny z nanosrebrem. Oba te materiały cechują się silnymi właściwościami bakteriostatycznymi, dzięki czemu hamują rozwój bakterii obecnych w okolicach intymnych. Dodatkowo naturalny materiał ogranicza potliwość, a jego hipoalergiczność zmniejsza podrażnienia i odparzenia wynikające z noszenia niedopasowanej bielizny, które również wpływają negatywnie na zdrowie intymne i mogą prowadzić do namnażania bakterii.

Firma Czule otrzymała również tytuł Startupu Publiczności, przyznany w konkursie po raz pierwszy.

Drugie miejsce zajął startup AUTourISM, w którego w skład weszły: Julia Śmietankowska, Agata Markowska i Marta Wągiel, a trzecie – startup reSEARCH, który tworzą: Justyna Siorek, Magdalena Marmola, Kajetan Składanowski i Julian Skrajny.

Ponadto tytuł Startupu Social Mediów zdobyło przedsięwzięcie GoodtoTalk, w skład którego wchodzą: Marta Żuchowska, Julia Bielińska, Tomasz Wojciechowski.

Więcej informacji o konkursie

Anna Januchowska nagrodę dla swojego startupu odebrała z rąk prof. dr. hab. Włodzimierza Jaskólskiego, prorektora UMK ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Wręczenie wyróżnienia towarzyszyło XXX Welconomy Forum, które w dniach 3-4 kwietnia trwa w Toruniu.

Podczas wydarzenia nastąpiło również przekazanie władzom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wyróżnienia specjalnego "Teraz Polska". Nagroda przyznawana przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" trafiła do UMK z okazji Roku Mikołaja Kopernika w uznaniu dla działalności edukacyjnej i badawczej oraz działań podejmowanych na rzecz transferu nowoczesnych technologii do świata biznesu.

Program wydarzenia

Galeria

• UMK na 30. Welconomy Forum (CKK Jordanki, 3.04.2023) [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Nauka i biznes razem w przyszłość