Humanistyka i sztuka

Wizytówka uzdolnionych

Wydział Sztuk Pięknych UMK zaprasza na wystawę "Wizytówka", na której prezentowane są prace studentów i studentek wyróżnionych nagrodami dydaktycznymi.

Przyznawane co roku wyróżnienia służą pobudzaniu i wspieraniu działalności artystycznej studentów i studentek Wydziału Sztuk Pięknych oraz premiowaniu ich wybitnych osiągnięć. W ósmej edycji wydarzenia podsumowującego dokonania twórcze studentów i studentek w roku akademickim 2021/2022 nagrodzono siedem osób. W tym roku po raz pierwszy przyznano Nagrodę im. prof. dr. hab. Józefa Flika, aby uczcić pamięć konserwatora dzieł sztuki, badacza dawnego malarstwa, dydaktyka na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Tegorocznymi laureatami zostali:

Dodatkowo nominację do Nagrody im. prof. Stanisława Borysowskiego została przyznana studentce malarstwa - Mai Woźniak.

Wernisaż odbył się 9 listopada 2022 r. w Galerii Dworzec Zachodni ACKiS "Od Nowa". Wystawę będzie można zwiedzać stacjonarnie do 30 listopada 2022 r.

Autorką identyfikacji wizualnej  "Wizytówki" 2022 jest Laura Gutt - studentka grafiki na specjalności projektowanie graficzne

•  Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

W mistrzowskim laboratorium prozy noblistki

Ostatni taki dom