Nauki przyrodnicze

Wykład im. prof. Antoniego Basińskiego

Wydział Chemii zaprasza na XXIV Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego. O "Moich fascynacjach organiczną chemią fosforu z elementami muzyki i sztuki" opowie prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Wykład odbędzie się 26 maja 2021 r.  godz. 11:00 za pośrednictwem platformy MS TEAMS, kod dostępu: rbtctpf, link do spotkania. Bezpośrednią transmisję wykładu będzie można obejrzeć w Audytorium prof. A. Basińskiego na Wydziale Chemii UMK w Toruniu, ul. Gagarina 7.

Plakat

Organizowanie otwartych wykładów poświęconych pamięci prof. Antoniego Basińskiego - twórcy toruńskiej chemii i rektora UMK w latach 1952-1956 - stało się już tradycją Wydziału Chemii UMK. W trakcie wcześniejszych spotkań wykłady prezentowali najwybitniejsi polscy chemicy.

Szeroki repertuar grantów dla UMK

Nowi profesorowie

Wystawa w 100-lecie urodzin

Zdrowa żywność na wyciągnięcie ręki