Życie kampusu

XI Tydzień Otwartego Dostępu

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze wyślij mailem wydrukuj

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu zaprasza do udziału w wydarzeniach XI Tygodnia Otwartego Dostępu (Open Access Week), który w tym roku odbędzie się 19-25 października.

Open Access Week jest cyklicznym wydarzeniem, którego zadaniem jest propagowanie otwartości w nauce i edukacji. Hasłem tegorocznego Tygodnia Otwartego Dostępu jest "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu".

Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w zakładce Open Access Week można znaleźć przydatne informacje na temat książek elektronicznych Open Access w bazach oraz dostępach internetowych na UMK. To ponad 39 tysięcy tytułów książek elektronicznych OA zebranych w jednym punkcie dostępu. Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej dowiedzą się Państwo także o projekcie eBooks-On-Demand-Network Opening Publications for European Netizens. Inicjatywę realizowaną przez toruńską Bibliotekę Uniwersytecką promuje film pt. "EODOPEN - ucyfrawiamy na życzenie". W zakładce Open Access Week można znaleźć także zaproszenie do udziału w webinarium pt.: "Widoczność i analiza treści Open Access w Web of Science" przygotowanym przez zespół Akademii Web of Science oraz InCites.

Tydzień Otwartego Dostępu będzie okazją do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń polskiej edycji OAW. Program planowanych wydarzeń można znaleźć na portalu Uwolnij Naukę. Warto skorzystać także z webinariów przygotowanych przez zespół Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego na temat danych badawczych. Udział w powyższych webinariach wymaga wcześniejszej rejestracji.

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze wyślij mailem wydrukuj

Studiuj z Erasmusem

Atrakcyjne i bezpłatne - szkolenia z kompetencji miękkich

Z nagrodą za wybitne osiągnięcia