Wydarzenia: Styczeń 2021

dowiedz się więcej

Konkurs literacki „Fabulae de futuris”

Do 31 marca można nadsyłać krótkie teksty science-fiction na Konkurs literacki „Fabulae de futuris” (z łac. opowieści o przyszłości), ogłoszony w styczniu 2021 z okazji Roku Roku Stanisława Lema oraz 20-lecia Programu „Absolwent UMK”.

Przedmiotem konkursu jest tekst pisany prozą, zaliczający się do gatunku fantastyki naukowej (science-fiction), nawiązujący w treści do tematyki dowolnie wybranych badań naukowych prowadzonych obecnie na UMK. Źródłem wiedzy o badaniach może być portal popularyzujący naukę www.portal.umk.pl, strona uniwersytecka www.umk.pl i strony innych jednostek uniwersyteckich (wydziały, centra badawcze) oraz publikacje naukowców UMK.

Konkurs ma charakter otwarty – może wziąć w nim udział każda zainteresowana osoba, jednakże dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK przewidziana jest dodatkowa kategoria z nagrodami „Najlepsza praca absolwencka”.

Oceny jakościowej nadesłanych prac dokona trzyosobowe jury, złożone z absolwentów UMK:

  • dr hab. Dariusz Brzostek, prof. UMK, Instytut Nauk o Kulturze, Wydział Humanistyczny UMK – przewodniczący jury,
  • Robert Małecki, pisarz – członek jury,
  • dr hab. Jacek Matulewski, prof. UMK, Instytut Nauk Technicznych, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK – członek jury.

Strona konkursu (szczegóły i regulamin)

Wydarzenie na FB: https://tiny.pl/r5qcr

dowiedz się więcej

Noc Biologów na UMK

W piątek 8 stycznia 2021 roku na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK odbędzie się X ogólnopolska edycja Nocy Biologów pod hasłem "Człowiek i mikroorganizmy w bajkowym świecie biologa". Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz całe rodziny do wzięcia udziału w tej akcji.

Najbliższa edycja Nocy Biologów będzie inna od poprzednich. Nie możemy Państwa zaprosić do pracowni na naszym Wydziale. Tym razem przenosimy się do sieci. Wszystkie zajęcia odbędą się w formie zdalnej. Pracownicy Wydziału, Doktoranci, Studenci, Koła Naukowe działające na Wydziale oraz jednostka partnerska: Ogród Zoobotaniczny przygotowują dla Państwa szereg wykładów, wykładów z pokazami, ciekawych filmów, gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami.

Szczegółowy program oraz rezerwacje (po uprzednim zalogowaniu się) są dostępne na stronie www.nocbiologow.pl

dowiedz się więcej

#CMniebolało

Samorząd Studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza na live #CMniebolało Studenci CM UMK idą się szczepić, podczas którego prelegenci kompleksowo odpowiedzą na pytania dotyczące szczepień przeciwko Covid-19. Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia o godzinie 15:00 na kanale YouTube UMK TV.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Światowy Dzień Logiki - wykład prof. Pietruszczaka

Instytut Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do wysłuchania wykładu prof. Andrzeja Pietruszczaka w ramach Światowego Dnia Logiki pt. "Point-free ontology on the example of Russell’s theory of events and instants". Wykład rozpocznie się 14 stycznia o godz. 12:00 na platformie BigBlueButton.

dowiedz się więcej

Czwartkowe Kolokwium Fizyczne

14 stycznia 2021 roku o godzinie 12:30 na platformie Webex dr  Karolina Słowik z Instytutu Fizyki UMK wygłosi wykład pt. „Interactions of extended quantum systems with light".

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Seminarium Ogólne IA

Mgr Przemysław Mikołajczyk z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosi wykład "Variability in SMEI data". Seminarium prowadzone jest w formie wirtualnej, początek o godzinie 11.15. Streszczenie można przeczytać na stronie Instytutu Astronomii.

dowiedz się więcej

Internet jako przestrzeń relacji społecznych - konferencja

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej: "Internet jako przestrzeń relacji społecznych – szanse, ograniczenia, perspektywy".

Organizatorami konferencji są Studenckie Koło Naukowe Pedagogów WFiNS Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Humanistyki Cyfrowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 stycznia 2021 r. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom przebiegać będzie ona w trybie online, co również umożliwi wymianę naukowych poglądów i dyskusję.

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Minisympozjum TASQ

Grupa TASQ (Toruń Astrophysics, theoretical Spectroscopy, and Quantum chemistry), która działa w ramach Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości IDUB, zaprasza do udziału w Minisympozjum TASQ, które odbędzie się zdalnie (Platforma ZOOM) 22 stycznia 2021 r. o godz. 12:00. Minisympozjum obejmuje 3 wykłady zaproszone wygłoszone przez międzynarodowych prelegentów:   12:00 - Maria Pilar de Lara Castells z Institute of Fundamental Physics (Madryt, Hiszpania), "First Principles Modelling of TiO2-Supported Subnanometer-Sized Metal Clusters: From Clean Energy Sources to 2D Polaronic Materials" 13:00 - Rachel Crespo Otero z Queen Mary University of London (Wielka Brytania), "Modelling aggregation induced emission in molecular crystals" 14:00 - Marta Gałyńska z Instytutu Fizyki UMK, "Diamine cation case: does the localized state exist?"   Więcej szczegółów, w tym streszczenia wszystkich zaproszonych referatów oraz link do spotkania, można znaleźć na stronie grupy TASQ. Spotkanie będzie prowadzone na platformie Zoom.

dowiedz się więcej

Sympozjum "Biomateriały w medycynie i kosmetologii"

28 stycznia 2021 roku odbędzie się w trybie zdalnym na platformie MS Teams II Sympozjum "Biomateriały w medycynie i kosmetologii".

W programie sympozjum przewidziane są referaty oraz sesja posterowa przeznaczona dla młodych naukowców i doktorantów.

Szczegółowe informacje

Program sympozjum

dowiedz się więcej

Siła pozytywnych emocji w życiu i w biznesie

Studenci specjalności Event Menagement i PR Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu zapraszają do dołączenia do konferencji online pt. "Siła pozytywnych emocji w życiu i w biznesie". Odbędzie się ona 28 stycznia 2021 r. o godz. 10:00 i będzie transmitowana na żywo na stronie wydarzenia na platformie Facebook.

Jeżeli zastanawiasz się jak możesz osiągać więcej w pracy, umiejętnie zarządzać emocjami albo jak współpracować efektywniej poprzez lepszą komunikację i zrozumienie innych - to wydarzenie jest dla Ciebie!

Podczas konferencji pod patronatem Biura Karier UMK oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania wystąpią:

  • Grażyna Mikusek - coach biznesowy, do tej pory przeprowadziła już prawie cztery tysiące sesji z klientami. Pracuje z zachowaniem najwyższych standardów etycznych, dbając o rozwój osobisty i biznesowy swoich klientów;
  • Dr Kamila Skrzypczyńska - wykładowca akademicki na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń oraz warsztatów połączonych z doradztwem biznesowym;
  • Tomasz Rajfura - Corporate Identity Expert w PKO Banku Polskim. Absolwent studiów Executive Master of Business Administation (EMBA) na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, pasjonat komunikacji wizualnej i projektowania graficznego.

Po spotkaniu istnieje możliwość zadawania pytań.

Transmisja na żywo: wydarzenie Facebook lub profil WNEiZ

dowiedz się więcej

Czwartkowe Kolokwium Fizyczne

28 stycznia 2021 roku o godzinie 12:30 na platformie Webex dr hab. Jacek Szczytko (Instytut Fizyki Doświadczalnej, Uniwersytet Warszawski) wygłosi wykład pt. „Synthetic Hamiltonians and spin-orbit engineering in tunable birefringent microcavities".

Więcej informacji

dowiedz się więcej

WNoPiB dla WOŚP

Już po raz 10. Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaangażował się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję włączyło się także wielu naukowców z UMK oraz znani torunianie.

W piątek 29 stycznia od 20:00 każdy będzie mógł dołączyć do tanecznej zabawy w rytm muzyki "tego samego DJ-a co zawsze" w wydarzeniu WNoPiB gra i tańczy dla WOŚP. Dzień później odbędzie się turniej skoków narciarskich online. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się w kultowej już grze Deluxe Ski Jump 2. Aby wziąć udział w turnieju, należy wpłacić przynajmniej 20 zł na konto eSkarbonki WNoPiB oraz przesłać potwierdzenie przelewu na maila: wnopibdlawosp@gmail.com do 21 stycznia. Dla najlepszych skoczków przygotowano nagrody. Ostatniego dnia stycznia odbędzie się finał licytacji gadżetów przekazanych przez wykładowców naszego Uniwersytetu i znanych torunian.

Więcej informacji

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.