Wydarzenia: Lipiec 2024

Letnie półkolonie dla dzieci

Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do udziału w półkoloniach letnich, które odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK.

W tym roku dzieci mogą skorzystać z turnusu sportowego i naukowego. W pierwszych dwóch tygodniach wakacji (24 czerwca – 5 lipca) odbędą się półkolonie dla miłośników ruchu. Każdego dnia przewidziano zajęcia na basenie (nauka lub doskonalenie pływania) i inną aktywność fizyczną: unihokej, koszykówkę, turniej sportowy, kręgle lub grę terenową.

Motywem przewodnim drugiego dwutygodniowego turnusu (8–19 lipca) będzie nauka. Każdego dnia dzieci będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich i wychowawców/studentów.

Wspólnym mianownikiem wszystkich turnusów są zajęcia animacyjne i integracyjne odbywające się na terenie boiska lub hali sportowej oraz nieograniczony dostęp do infrastruktury UCS.

Koszt udziału w jednym turnusie wynosi 700 zł (dzieciom pracowników UMK oraz posiadaczy Karty Absolwenckiej przysługuje 10 proc. zniżki; koszt udziału wynosi wówczas 630 zł).

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów dostępne są na stronie: https://fundacja.umk.pl/polkolonie/

Tradycje Połtawszczyzny: żywe obrazy

Biblioteka Uniwersytecka UMK zachęca do obejrzenia wystawy fotografii Anny Senik pt. "Tradycje Połtawszczyzny: żywe obrazy" stanowiącej zbiór portretów Ukraińców w strojach regionu połtawskiego – kolebki kultury ukraińskiej. Ekspozycję można oglądać na II piętrze Biblioteki do końca sierpnia.

Na zdjęciach wykorzystano stroje z prywatnych kolekcji, a także ze zbiorów Połtawskiego Muzeum Krajoznawczego im. Wasyla Kryczewskiego.

Anna Senik to założycielka kierunku ukraińskiej etnofotografiki, autorka ponad 200 etnicznych sesji zdjęciowych poświęconych tradycyjnemu strojowi ukraińskiemu oraz historii wojskowej, czerpiąca z malarstwa, starych fotografii, folkloru i tradycji ludowych. Kuratorką wystawy jest Yanina Barybina – kandydatka nauk ekonomicznych, docent Połtawskiego Uniwersytetu Ekonomii i Handlu, działaczka publiczna i polityczna, filantropka. Inicjatorką zaprezentowania wystawy w Bibliotece Głównej UMK była prof. Iryna Matiash – pracowniczka Sekcji Dokumentów Życia Społecznego BU.

O czym szumią drzewa?

Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza na spacer dendrologiczny w Lasku Bielańskim. Wydarzenie poprowadzi Mariusz Warachim, arborysta i aktywista Fundacji Zielone Kujawy.

Co takiego wiemy o drzewach? Czy wystarczająco uważnie rozglądamy się po okolicy, żeby dostrzegać drzewa i ich potrzeby? Podczas spaceru chętni będą mieli okazję poznać gatunki drzew rosnących wokół Kopernikańskiego Ośrodka Integracji, wsłuchać się w ich potrzeby i dowiedzieć się, jak się miewają. Spotkanie rozpocznie się i zakończy w KOI.

Wydarzenie na Facebooku

Tanecznym krokiem w uKOIenie

Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza na warsztaty rozwojowo-ruchowe i potańcówkę "Tanecznym krokiem w uKOIenie". Organizatorem wydarzenia jest Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców UMK, Kopernikański Ośrodek Integracji UMK i Centrum tańca i rozwoju W TAN.

To wydarzenie, które łączy w sobie wakacyjny relaks, chwilę zatrzymania i beztroską zabawę. 25 lipca wieczór zabawy rozpocznie się od warsztatów rozwojowo-ruchowych (17:30-19:30). Zajęcia będą oscylować wokół tematów: emocji, stresu i odczucia własnego ciała. Osoby uczestniczące w wydarzeniu będą wykonywać proste ćwiczenia. Na warsztaty obowiązują zapisy (tutaj), a wstęp jest bezpłatny.

O 20:00 rozpocznie się potańcówka, podczas której będzie można się nauczyć nowych tanecznych kroków, a przy okazji także zintegrować i dobrze bawić. Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Warsztaty i potańcówkę poprowadzi Kasia Kostańska-Maziarz - certyfikowana instruktorka tańca i mentorka kariery, mentorka rozwoju, folklorystka, wodzirejka, trener-szkoleniowiec z przygotowaniem z zakresu coachingu i neurocoachingu.

Projekt "Witamy w Polsce, witamy WŚRÓD NAS II" finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2022).

Wydarzenie na Facebooku