Wydarzenia: Czerwiec 2024

dowiedz się więcej

Kreatywne warsztaty dla seniorów

Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia na międzypokoleniowe i międzykulturowe warsztaty kreatywne, które będą połączone z badaniem naukowym.

Projekt przygotowany wspólnie z Katedrą Kognitywistyki opiera się na zajęciach tworzenia dzieł sztuki z wykorzystaniem tzw. suchych śmieci. Warsztaty zaplanowano jako cykl pięciu spotkań z osobami z zagranicy studiującymi na UMK. Pierwsze zajęcia odbędą się 20 maja o godz. 12:00 i będą odbywać się w poniedziałki w Kopernikańskim Ośrodku Integracji (ul. Olszewskiego 16).

Wydarzenie powiązane jest z projektem naukowym Katedry Kognitywistyki UMK, który bada wpływ takich spotkań na aktywność mózgu. Osoby uczestniczące będą miały okazję wziąć udział w innowacyjnym badaniu naukowym wykorzystującym technologię EEG. Celem badania jest poznanie sekretów funkcjonowania mózgu seniorów i seniorek. Zaangażowanie osób, które zdecydują się na udział w warsztatach pomoże badaczom zgłębić tajniki starzenia się mózgu i opracować nowe metody wsparcia w procesie starzenia się.

Wzięcie udziału w projekcie jest jednoznaczne ze zgodą na dwukrotne przeprowadzenie badań przed i po odbyciu warsztatów. Do wzięcia udziału w projekcie zaproszone są również osoby powyżej 60 roku życia, które nie są pracownikami UMK. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 maja osobiście w KOI (w godz. 9:00-15:00) lub mailowo na adres: koi@umk.pl. Kontakt w sprawie badań: tel. 691-851-106.

dowiedz się więcej

Ogrodowe piątki dla szkół

Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza klasy szkolne na warsztaty do społecznego ogródka warzywno-ziołowego, gdzie specjaliści i specjalistki prowadzą terenową edukację klimatyczną.

Zajęcia dotyczą takich tematów jak uprawy, bioróżnorodność, gleba i woda. Udział w nich mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich. Zajęcia trwają około 60 min i odbywają się w piątki w godzinach 11:00-13:00 do końca czerwca.

Zapisy pod adresem: jadalnyogrodkoi@umk.pl

Więcej informacji

dowiedz się więcej

V Seminarium Toruńsko-Getyńskie

Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Toruniu oraz Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Getyndze zapraszają do udziału w V Seminarium Toruńsko-Getyńskim pt. "Demokracja, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój Unii Europejskiej. Wkład Polski i Niemiec". Spotkanie odbędzie się w Getyndze w dniach 31 maja-2 czerwca 2024 roku.

Celem Seminarium jest wymiana myśli i perspektyw uczestników z Niemiec i z Polski, w tym przedstawicieli świata polityki, nauki i społeczeństwa obywatelskiego. Tegoroczny temat seminarium zachęca do dyskusji na temat polskiego i niemieckiego spojrzenia na Europę i Unię Europejską w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Punktem wyjścia do dyskusji będzie refleksja nad 20-leciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Uczestnicy i uczestniczki spotkania przyjrzą się także wyzwaniom wspólnoty UE w obliczu wojny w Ukrainie, zmian klimatycznych i wielu innych kryzysów.

Program seminarium w języku polskim i niemieckim.

Szczegółowych informacji udziela dr Aleksandra Burdziej: aburdziej@umk.pl

dowiedz się więcej

Frywolitki na wystawie

"Frywolitka w roli głównej" to tytuł wystawy prezentowanej w holu głównym Biblioteki Uniwersyteckiej UMK od 1 do 13 czerwca.

Frywolitka to koronka czółenkowa, z której powstają m.in. chusty, serwetki, kołnierzyki, świąteczne ozdoby, a nawet biżuteria. Toruńskie pasjonatki tego rodzaju rękodzieła od 45 lat spotykają się, by tworzyć małe arcydzieła w ramach Zespołu Rękodzieła Artystycznego.

Klubu Supełek został powołany przez Wandę Malczewską w 1979 roku przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury (aktualnie działa w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury). Niemal od samego początku specjalnością twórczyń (a czasem też twórców) związanych z zespołem stała się koronka czółenkowa, tzw. frywolitka. Frywolitki i inne prace tworzone przez artystki skupione w Klubie Supełek prezentowane są na kiermaszach, festiwalach i wystawach zbiorowych w całej Polsce, zdobywają laury w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego.

dowiedz się więcej

W KOI o kryzysie środowiskowym

Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza 3 czerwca na rozmowę z prof. Ewą Bińczyk na temat jej najnowszej książki oraz wystawę i warsztat. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Ekowerwa czy zmęczenie katastrofą? Marazm wyobraźni w epoce kryzysu środowiskowego". Co mogłoby nadejść po kapitalizmie? Czy wystarczy nam wyobraźni, by wymyślić gospodarkę, która byłaby jak najmniej szkodliwa ekologicznie? Po kapitalnej książce „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu”, która była niejednokrotnie centralnym punktem dyskusji nad pasywnością społeczną w kwestiach klimatu, prof. dr hab. Ewa Bińczyk z Katedry Filozofii Praktycznej UMK po raz kolejny dostarcza czytelnikom dawki ważnych refleksji. W najnowszej książce p.t. „Uspołecznianie antropocenu” omawia najważniejsze założenia modeli pokazujących sposoby klimatycznego i prośrodowiskowego skorygowania kapitalizmu. Celem książki jest przystępne i możliwie atrakcyjne przedstawienie polskiemu czytelnikowi ekologicznej ekonomii dobrobytu. Rozmowę z autorką poprowadzą Rafał Wąż i Kacper Lipski, studenci koła filozoficznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa cyklu obrazów pt. „Krajobrazy Antropocenu” Arka Pasożyta oraz prowadzone przez niego warsztaty sztuki szablonu i ekoaktywistycznej odzieży. Będzie można wykorzystać w ich trakcie przyniesione przez siebie koszulki oraz wspólną tkaninę.

Harmonogram wydarzenia:

17:00 – spotkanie z Ewą Bińczyk wokół książki i dyskusja;
18:00-20:00 – warsztaty sztuki szablonu i ekoaktywistycznej odzieży.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Komunikacja z osobą z zaburzeniem psychicznym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które podczas rozmów oceniających w procesie oceny pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, wielokrotnie wskazywały na potrzebę poszerzenia wiedzy z zakresu komunikacji z osobami z zaburzeniami psychicznymi, zapraszamy na szkolenie "Komunikacja z osobą z zaburzeniem psychicznym w środowisku akademickim".

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Poprowadzi je dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca, pracownica Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK, psycholożka prowadząca od 2019 roku konsultacje psychologiczne na UMK oraz redaktorka wydanego przez UMK poradnika "Jak komunikować się z osobami z niepełnosprawnościami i problemami sfery psychicznej"

Szkolenie odbędzie się w piątek 7 czerwca w godz. 10-12. LINK DO SPOTKANIA

 

 

dowiedz się więcej

Finisaż wystawy "RYSOWAĆ TERAZ"

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po 11. Międzynarodowej wystawie rysunku studenckiego “RYSOWAĆ TERAZ”. Wydarzenie zaplanowano na 9 czerwca o godz. 16:00 w Galerii Sztuki Wozownia.

Do tegorocznej edycji konkursu napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – 409 z Polski i ze świata, z czego na wystawę jury zakwalifikowało 90 realizacji z 25 uczelni artystycznych. Prezentowane dzieła są odpowiedzią na tytułowe hasło. W ramach ekspozycji można zobaczyć prace z obszarów rysunku klasycznego, rysunku cyfrowego, animacje, realizacje wideo, rozwiązania konceptualne, performance i projekty związane z przestrzenią.

Podczas finisażu Aleksandra Sojak-Borodo oraz Martyna Rzepecka przybliżą genezę konkursu oraz zdradzą kulisy wystawy. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje

dowiedz się więcej

Toruński Piknik Archiwalny

"Toruń miastem archiwistów"– to hasło przewodnie tegorocznego Toruńskiego Pikniku Archiwalnego, który odbędzie się 11 czerwca. W programie znalazły się m.in. aktywności przygotowane przez Archiwum UMK, Bibliotekę Uniwersytecką i Wydział Nauk Historycznych. W związku z wydarzeniem w dniu pikniku od godz. 9:00 Archiwum UMK będzie nieczynne.

Toruński Piknik Archiwalny organizowany jest po raz pierwszy wspólnie przez toruńskich archiwistów, bibliotekarzy, genealogów i muzealników. Program składa się z pokazów, warsztatów, wystaw, drzwi otwartych w instytucjach oraz gier i zabaw dla dzieci. Wydarzenie jest okazją do okrycia miejsc, w których przechowywane są najważniejsze archiwalia i zabytki kultury Torunia i jego mieszkańców, a które nie są dostępne na co dzień.

Między godz. 11:00 a 17:00 przy Łuku Cezara na Placu Rapackiego będzie można odwiedzić stoiska tematyczne organizatorów Toruńskiego Pikniku Archiwalnego:

  • Biblioteka Uniwersytecka opowie o swoich zbiorach. Wśród liczącej ponad 5 tys. jednostek inwentarzowych rękopisów i akt o bardzo zróżnicowanym charakterze znajdują się zarówno kodeksy średniowieczne, jak i spuścizny uczonych, ludzi kultury i działaczy społecznych. Osobną kolekcję w zbiorach bibliotecznych stanowią quasi-archiwalne dokumenty życia społecznego, którą także będzie można zobaczyć.
  • Na stoisku Archiwum UMK dla dzieci i młodzieży przygotowano konkursy i łamigłówki. Dorośli będą mogli dowiedzieć się natomiast o zasadach korzystania z zasobu archiwalnego Archiwum UMK.
  • Na stoisku Wydziału Nauk Historycznych będzie można dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji na studia z zakresu archiwistyki i zarządzania dokumentacją.

Współorganizatorzy Pikniku – w tym jednostki UMK – przygotowały ponadto wiele innych atrakcji. Szczegółowy program można znaleźć na stronie Toruńskiego Pikniku Archiwalnego.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

O miłości w czasach jesiotra drugiej świeżości

11 czerwca o godz. 18:00 w Książnicy Kopernikańskiej odbędzie się spotkanie dotyczące "Mistrza i Małgorzaty", utworu z kanonu klasyki literatury XX wieku. W trakcie spotkania organizatorzy rozdadzą trzy podwójne zaproszenia na adaptację książki Michaiła Bułhakowa w Teatrze Wilama Horzycy.

W dyskusji wezmą udział: literaturoznawczyni dr hab. Anna Skubaczewska-Pniewska, prof. UMK; Łukasz Czuj - dyrektor artystyczny Teatru Wilama Horzycy i reżyser scenicznej adaptacji "Mistrza i Małgorzaty", którą od maja wystawia toruńska scena dramatyczna oraz aktorzy: Julia Szczepańska i Paweł Tchórzewski, czyli Małgorzata i Mistrz.

Goście spotkania opowiedzą m.in. o genezie utworu Bułhakowa, kontekstach politycznych powieści i potencjale scenicznym "Mistrza i Małgorzaty". Poruszą również temat człowieka odwiecznie uwikłanego w walkę dobra ze złem, jego samotności, tęsknocie za wolnością i miłością, prostych pragnieniach, lękach i marzeniach.

Więcej informacji

dowiedz się więcej

Naukowa Środa: architektura Lizbony

Instytut Psychologii UMK zaprasza na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Naukowe Środy u psychologów". 12 czerwca swój wykład zatytułowany "Renowacje budynków historycznych na przykładzie miasta Lizbony" wygłosi mgr inż. arch. Joanna Chróśniak z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej.

Lizbona to miasto nieskończonej renowacji. Prelegentka opowie o rozwiązaniach architektonicznych charakterystycznych dla Portugalii, czyli o stylu Pombalino, oraz o metodach konserwacji konstrukcji z XVIII wieku. Słuchacze i słuchaczki będą mieli okazję poznać przykłady stosowanych rozwiązań renowacji budynków o dużej wartości historycznej oraz dowiedzą się, jak obecne technologie architektoniczne łączą się z zabytkową tkanką miasta.

Wystąpienie odbędzie się 12 czerwca o godz. 14:00 w sali 105 w Instytucie Psychologii UMK.

dowiedz się więcej

Sympozjum, medal i nagroda Schaudera

Od 17 do 21 czerwca 2024 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki odbywać się będzie VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej. W wydarzeniu, którego głównym organizatorem jest Uniwersyteckie Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera, weźmie udział ponad 170 osób z Polski i zagranicy.

Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera to jednostka założona w 1991 roku przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego misją jest wspieranie matematycznych badań naukowych w zakresie analizy nieliniowej oraz inicjowanie kontaktów naukowych między różnymi ośrodkami w kraju i za granicą. Podczas sympozjum przyznawany jest Medal im. J. P. Schaudera za osiągnięcia naukowe i wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania. Uniwersyteckie Centrum Badań Nieliniowych przyznaje także nagrody młodym naukowcom, którzy promują osiągnięcia polskiej nauki w tym zakresie. Uroczystość wręczenia wyróżnień zaplanowano na 18 czerwca.

20 czerwca odbędzie się specjalna sesja naukowa poświęcona prof. Wojciechowi Kryszewskiemu z Politechniki Łódzkiej, uznanemu specjaliście w zakresie metod topologicznych w analizie nieliniowej. Prof. Kryszewski był wieloletnim pracownikiem Wydziału Matematyki i Informatyki, zasłużonym dla Centrum Badań Nieliniowych i wydawanego na UMK czasopisma Topological Methods in Nonlinear Analysis.

Plakat wydarzenia

Patronat honorowy nad sympozjum objął JM Rektor UMK, a wydarzenie sponsorowane jest m.in. przez Miasto Toruń i Europejskie Towarzystwo Matematyczne.

Dokładny program Sympozjum można sprawdzić na stronie https://sna.mat.umk.pl/program

dowiedz się więcej

Wakacyjne okno Lokalnej Żywności

Od 17 do 24 czerwca (do godz. 12:00) na stronie internetowej www.lokalna-zywnosc.pl otwarte będzie okienko zakupowe dla amatorów zdrowej żywności od rolników z województwa kujawsko-pomorskiego. Zamówienie będzie można odebrać 27 czerwca w jednym z trzech punktów w Toruniu lub skorzystać z dostawy do domu.

UMK jest partnerem pilotażowego programu Krótkiego Łańcucha Żywności, w ramach którego powstał sklep internetowy z lokalną żywnością. Podczas otwartych okienek zakupowych można zamówić produkty prosto od producentów z regionu, bez pośredników. W ofercie znajdują się zarówno sery, wędliny i przetwory produkowane z własnych surowców, jak i liczne produkty sezonowe. Na stronie internetowej przy każdym produkcie znajdują się krótkie opisy wyrobów i informacje o producentach.

Podczas ostatniego przed wakacyjną przerwą okna zakupowego na stronie pojawiło się wiele sezonowych warzyw i owoców, np. boćwina, botwina, młoda marchew i natka pietruszki. Wśród nowości pojawiły się także powidła z rabarbaru, galaretka jagodowa oraz dżemy z truskawek i malin. Z przyczyn losowych w tym miesiącu w asortymencie sklepu nie ma produktów z Serowarni Jasiurkowscy.

Zamówienia będzie można odbierać 27 czerwca w Auli UMK (w godz. 15:00-16:00) lub w jednym z dwóch pozostałych punktów odbioru w Toruniu. Aby odebrać swoją paczkę, wystarczy podać imię, nazwisko i numer zamówienia. Dostawa do punktu jest bezpłatna.

Istnieje również możliwość dostawy zamówienia pod wybrany adres na terenie Torunia. Zamówienia od 200 zł dostarczane są gratis, a poniżej tej kwoty cena dostawy wynosi 20 zł. Wybierający tę opcję mogą spodziewać się realizacji zamówienia 27 czerwca w godzinach 17:00-20:00.

Sklep internetowy Lokalna Żywność

dowiedz się więcej

Sztuka obrazowania komórek

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK zaprasza na pierwszą wystawę impresji artystycznej "Cell Art". Otwarcie ekspozycji odbędzie się 17 czerwca o godz. 13:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UMK (hol główny). Podczas wernisażu członkowie Kapituły nagrody przyznają wyróżnienia autorkom najlepszych prac za najlepszą wizję artystyczną.

Cell Art to pierwsza wystawa impresji artystycznej prezentująca studenckie prace zaliczeniowe zajęć ogólnouniwersyteckich prowadzonych przez dr hab. Martę Lenartowską, prof. UMK z Katedry Biologii Komórkowej i Molekularnej Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych w roku akademickim 2023/2024.

Ekspozycja prezentuje obrazy powstałe na podstawie zdjęć mikroskopowych dokumentujących wyniki badań pracowników i studentów Katedry Biologii Komórkowej i Molekularnej WNBiW UMK finansowanych przez program IDUB, Narodowe Centrum Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wystawa jest objęta Honorowym Patronatem Komitetu Biologii Molekularnej Komórki Polskiej Akademii Nauk.

Warto dodać, że zdjęcie promujące wystawę autorstwa Anny Richert, doktorantki ze Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych znalazło się wśród 10 finałowych fotografii, spośród 100 zgłoszonych, w konkursie fotografii mikroskopowej Bio-Art Image Contest: "The beauty behind biological sciences",  organizowanym podczas 48th FEBS Congress w Mediolanie na przełomie czerwca i lipca tego roku.

dowiedz się więcej

Kroniki Galla Anonima

Wydział Nauk Historycznych, Biblioteka Uniwersytecka oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na promocję książki "Kronika i czyny książąt i władców polskich". Spotkanie zostało zaplanowane na 18 czerwca 2024 r. o godz. 11:30 w sali audytoryjnej Biblioteki Uniwersyteckiej, a poprowadzi je dr Krzysztof Nierzwicki - dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej UMK.

Książkę "Kronika i czyny książąt i władców polskich" przetłumaczył i opracował prof. Tadeusz Grudziński, nieżyjący już mediewista, wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wydawnictwo zawiera nieopublikowane dotychczas tłumaczenie kroniki Galla Anonima.

Gośćmi spotkania będą prof. dr hab. Stanisław Roszak, dziekan Wydziału Nauk Historycznych UMK, prof. dr hab. Piotr Oliński z Katedry Historii Średniowiecza i Nauk Pomocniczych Historii WNH oraz ambasador Przemysław Grudziński - polski historyk, dyplomata, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej (1992–1993) i Ministerstwie Spraw Zagranicznych (1998–2000, 2008–2009), ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych (2000–2005), stały przedstawiciel RP przy Biurze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Wiedniu (2009–2014) i ambasador RP w Finlandii (2015–2017).

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Toruńskie Spotkania Kopernikańskie: nieznany pomnik Kopernika

19 czerwca o godz. 17:00 odbędzie się kolejne Toruńskie Spotkanie Kopernikańskie. W dyskusji wezmą udział: dr hab. Piotr Birecki, prof. UMK z Wydziału Sztuk Pięknych, dr Michał Targowski z Wydziału Nauk Historycznych oraz Przemysław Wołoszyk, członek Towarzystwa Miłośników Torunia.

Podczas spotkania goście będą dyskutować o planach władz okupacyjnych Torunia dotyczących odsłonięcia kolejnego pomnika Mikołaja Kopernika w 1943 r. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa planszowa "Toruńskie pomniki Kopernika" przygotowana przez ToMiTo. Wraz z nią zostaną zaprezentowane dokumenty i materiały ikonograficzne ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Wstęp jest bezpłatny.

Toruńskie Spotkania Kopernikańskie oraz wystawa "Toruńskie pomniki Kopernika" realizowane są przez Towarzystwo Miłośników Torunia dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz współpracy z toruńskimi instytucjami kultury.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Zgromadzenie wszystkich istot

23 czerwca Kopernikański Ośrodek Integracji zaprasza na "Zgromadzenie wszystkich istot", czyli warsztaty z ekologii głębokiej, dzięki którym będzie można nauczyć się uważnie przyglądać organizmom żyjącym wokół. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby dorosłe i dzieci z opiekunami.

Warsztat oparty jest m.in. na ćwiczeniach z książki ,"Myśląc jak góra. Zgromadzenie Wszystkich Istot". Zajęcia poprowadzą Paulina Jeziorek, kulturoznawczyni i ogrodniczka miejska oraz Artur Kokorzycki, animator kultury.

Podczas warsztatu:

  • będziemy przyglądać się terenowi wokół Jadalnego Ogrodu i Kopernikańskiego Ośrodka Integracji,
  • wykonamy ćwiczenia, które ułatwią nam spotkanie z różnymi organizmami i uwrażliwią na ich potrzeby,
  • spróbujemy wyostrzyć zmysły, uruchomić wyobraźnię za pomocą wizualizacji,
  • wykonamy maski, aby w finale utworzyć krąg zwany Zgromadzeniem Wszystkich Istot i przemówić w imieniu każdego organizmu,
  • wczujemy się w pulsujący rytm natury w takt dźwięków bębna.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 16:00-19:00 w ogrodzie Kopernikańskiego Ośrodka Integracji. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: jadalnyogrodkoi@umk.pl. W razie niepogody organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia.

Wydarzenie na Facebooku

dowiedz się więcej

Informatyka w Edukacji - konferencja

"Kształcenie informatyczne drogą do cyfrowej transformacji społeczeństwa" - to temat jubileuszowej, dwudziestej edycji konferencji "Informatyka w Edukacji", która odbędzie się w dniach 25-27 czerwca 2024 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki.

Konferencja "Informatyka w Edukacji" jest wydarzeniem cyklicznym, stałym punktem na mapie edukacji informatycznej szkolnej i uniwersyteckiej w kraju. Współorganizatorami konferencji są Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W konferencji co roku uczestniczy około 250 osób zainteresowanych rozwojem edukacji informatycznej i kształceniem kompetencji cyfrowych.

W tym roku tematyka konferencji oscyluje wokół wszystkich zagadnień poruszanych podczas dwudziestu lat "Informatyki w Edukacji", które są zbieżne z Dekalogiem Cyfrowej Transformacji Edukacji ogłoszonym przez MEN przy konsultacjach zmian podstawy programowej informatyki.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie konferencji: https://iwe.mat.umk.pl. Do 20 czerwca 2024 roku trwają jeszcze zapisy na warsztaty XX Konferencji "Informatyka w Edukacji".

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.